Internetové petice

17. září 2012 | 22.21 |

Ne každý si může dovolit adoptovat zvířátko, sponzorovat chudé děti nebo jet pracovat do zemí třetího světa jako dobrovolník. Pomoci se ale dá i úplně jednoduše-třeba podpisem internetové petice. Je jich sice spousta a může nás napadnout, jestli se každá dostane na příslušná místa nebo jestli to má vůbec smysl, ale na druhou stranu nic za to nedáte a ti proti kterým jsou petice mířeny aspoň uvidí, že svět k jejich zločinům není lhostejný a to je hodně.
Např. dnes vyšla na stránkách Greenpeace zpráva-
zde, že firma Shell (aspoň pro letošek) nedokončí svůj plán provádět ropné vrty v Arktidě. Asi to nebylo jen kvůli petici a kampani, které se účastnily na 2 miliony lidí, včetně známých osobností, ale hlavně kvůli technickým potížím (zásah "zhůry"? :-), ale lidé, kteří se aktivně zapojili mohou slavit a doufat, že z plánů sejde úplně.
Vybrala jsem pár petic na ochranu zvířat a lidských práv, které mě zaujaly, ale samozřejmě si jich můžete najít (a podepsat) mnohem víc.

Petice na ochranu zvířat a přírody

tinyurl.com/9pqereu

Petice proti organizování safari na kterých můžou lidé lovit zvířata a ještě za to dostanou peníze (!!!). Mimochodem, nechápu, proč mají začerněné obličeje, celý svět by měl vidět, co je to za svině!!! Někde jsem viděla i fotku, kde jsou i děti-taková rodinná pohoda a spokojené pózování nad naprosto zbytečně zabitým zvířetem, fuj!

tinyurl.com/8wmy8ak

Petice proti využívání zvířat v cirkusech. Asi se k nim nechovají všude špatně, jinak by nemohla podávat výkony, ale zvířata v cirkusech mi přijdou jako zbytečnost, určitě by stačili šikovní artisti a klauni ;-) Ale na rozdíl od mnoha milovníků zvířat nejsem proti ZOO. Ano, bylo by krásné, kdyby všechna nedomestikovaná zvířata mohla žít ve volné přírodě, ale lidstvo je bohužel pořád tak zlé a nevyspělé, že je stejně pořád bude zabíjet (tím nemyslím nějaký domorodý kmen, který si zvíře uloví pro maso) a nebýt zoologických zahrad, už by některé druhy zvířat ani nežily :-( Doufejme ale, že vypouštění do volné přírody bude fungovat, další dobrou alternativou jsou přírodní parky.

tinyurl.com/22vp2a

Petice proti lovu velryb. Skandinávské země jsou považovány za kulturně velmi vyspělé, ale i ony mají na rukou krev. Norsko nebo Island nedodržují mezinárodní moratoritum na lov velryb vydaný už roku 1986!!! Tyto krásné, inteligentní (a hlavně ohrožené) tvory loví ve velkém i Japonsko-prý z vědeckých důvodů, ve skutečnosti však většina velrybího masa končí v tamějších restauracích, i když lékaři varují, že obsahuje nebezpečné chemické látky.

tinyurl.com/8uf89p6

Tuhle petici proti obchodování se lvím masem jsem našla u Nikki. Lidé jsou fakt neuvěřitelní. Už jim nestačí, že se každý den zabíjí tisíce kusů dobytka, oni musí jíst i lvy, klokany nebo velryby :-O Samozřejmě nejde o nějaké chudáky trpící hladem, takové pokrmy se podávají v luxusních restauracích a já konzumaci tohoto druhu masa považuju fakt za vrchol blbosti a snobismu. Jestli dotyční chtějí někoho ohromit, ať radši udělají něco prospěšného a ne se chlubit tím, jak si dali lví stehno :-/

tinyurl.com/9n9ldus

"Ze dřeva se dá vyrobit všelicos, ale ne strom." Petice proti kácení deštných pralesů v Amazonii. Nás se to dotkne později, ale dotkne, až zničíme jeden z nejdůležitějších ekosystémů, který udržuje život na Zemi v rovnováze. Tisíců tamních obyvatel a domorodých kmenů se to dotklo už teď, jejich domov je rychle ničen a tradiční způsob života ohrožen. 


Petice za lidská práva

tinyurl.com/9xtz6pe

Petice proti dětským svatbám. Vdavky dívek (dětí) mladších 15 let, klidně i 10letých jsou běžnou praktikou v mnoha zemích třetího světa. Děvčata jsou prakticky prodána o mnoho starším mužům,  nemají do výběru co mluvit (ten domlouvá rodina), přestanou chodit do školy a po zbytek života rodí v často otřesných podmínkách děti. Běžné je i násilí ze strany jejich manželů.

tinyurl.com/9zgvmbq

Petice proti barbarskému a nebezpečnému zvyku obřezávání dívek.

tinyurl.com/3zd34s4

Petice poukazující na trochu neobvyklý, ale čím dál častější problém dětských modelek. Není to sice zneužívání a týrání dětí v pravém slova smyslu, ale rozhodně je to znepokojivý trend. Děti mají být děti a ne jezdit po soutěžích zmalované a oblečené jako prostitutky. Nejhorší je, že malé modelky z nich dělají jejich vlastní rodiče, buď pro slávu nebo aby si splnili nějaké vlastní sny. Možná o tomto někdy napíšu více.

tinyurl.com/9nakmc5

Česká petice proti dětské práci. Zrušení dětské práce můžete podporovat i kupováním tzv. fair trade výrobků.

tinyurl.com/9v3tk9x

Petice proti druhému největšímu nebezpečí (za to první považuji ničení přírody jakýmkoli způspbem) na světě-možnému využití jaderných zbraní. Každému snad musí být jasné, že válka za použití jaderných zbraní by byla i válkou poslední, byť by se jí zúčastnily třeba jen dvě země.

A co vy? Podepíšete občas nějakou petici? Napadá vás ještě nějaká aktuální?

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Internetové petice kristyna* 01. 02. 2013 - 00:20
RE: Internetové petice mefiska 01. 08. 2013 - 14:05