Ještě pár slov k prohibici

19. září 2012 | 21.20 |

pohlova-metylalkoholPřekvapilo mě, že jsem jeden z mála lidí, komu vyhláška na zákaz prodeje lihovin s obsahem alkoholu nad 20% nevadí. Hodně lidi argumentuje tím, že jim to vadí jakožto nařízení "shora". Tomu rozumím, taky nemám ráda, když vláda něco diktuje a nejradši bych se obešla i bez celého státu, ale proč to asi vyhlásili? Protože lidi by jinak kašlali na to, že má pančovaný alkohol už přes 20 obětí a vesele by chlastali (a trávili se) dál. I teď si někteří nedají říct. Myslím, že je to hodně vážná situace, podle toho, co kriminalisté zatím zjistili (i když o tom moc nechějí mluvit). Jinak by stát určitě ten zákaz neuvalil jen tak ze srandy, protože na tom teď tratí nejvíc.
Dále nechápu srovnávání s Amerikou na přelomu 20.-30. let minulého století. Hned začali někteří vzpomínat mafii, Al Caponeho a to, že alkoholismus bujel vesele dál...ano, ale mezi USA a současnou situací u nás je velký a podstatný rozdíl-tam trvala prohibice cca 13 let a byla na všechen alkohol, zaímco u nás jde o dočasné opatření, které se navíc vztahuje jen na tvrdý.
A z většiny reakcí, které teď denně čtu na internetu, mám pocit, že Češi jsou prostě norci i když si to málokdo přizná, že jo. Další častý argument-"Obejdu se bez tvrdého, ale vadí mi, že si ho teď nemůžu v hospodě/na diskotéce dát." Tak snad si dám pivo nebo víno, ne? Hned druhý den zákazu dělali ve zprávách anketu po klubech a nějaký mladý ženský tam říkaly: "No, my jdeme chlastat domů, tady nenalívají tvrdý, tak není sranda." Hm, já kdybych zjistila, že se neumím bavit bez (tvrdého) alkoholu, tak se nad sebou zamyslím, jestli nemám nějaký problém Myslik
Co se týče toho, že alkoholici, bezdomovci a tak si ho opatří jinak, podpultově a bude to ještě nebezpečnější...no, co se dá dělat, nikdo je nenutí.
Jinak tedy uznávám, že pro slušné obchodníky, restaurace a výrobce je to nefér a snad se tato kauza co nejdřív rozplete, aby zase mohli mít normální tržby. 
Každopádně mi přijde divný, že jsem jedna z mála, kdo to tak vidí. Už jak bylo prvních pár obětí tak bych si tvrdý alkohol nedala v hospodě ani nekoupila v obchodě, ale většina Čechů pořád neuvěřitelně riskovala, i když bylo jasný, že situace je vážná a pak se ještě vztekají, že si nemůžou koupit flašku. Přitom, jak už jsem psala, pivo a víno je přece v pořádku.
A nejlépe to vystihl jeden můj známý na FB, cituji:
"Malá poznámka k neustálému kňourání, že zákaz tvrdého chlastu ničí ekonomiku: To, že někdo prochlastá svůj kapitál není zisk, ale ztráta finančních prostředků. Peníze samozřejmě přitečou do kapsi korporace, která alkohol vyrábí a něco shrábne stát, ale lidé na tom nezbohatnou..Bohatý stát je stát, kde lidé mají peníze v kapsách. Ne stát, kde lidé své peníze prochlastali a prachy má v kapse stát a nějaká korporace. Takže už se proberte a nemelte nesmysly, že "prohibice" ničí ekonomiku. Prochlastání výplaty ničí ekonomiku. Jsou to vyhozené peníze - nikoliv investované. Naučte se konečně, jaký je rozdíl mezi investicí a konzumací a hlavně už nemelte ty nesmysly o "devastaci ekonomiky prohibicí"."

Zdroj obrázku (nejnovější variace na slavný výrok této paní před 13 lety v deníku Metro): tinyurl.com/9jcpusa

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ještě pár slov k prohibici toruviel 19. 09. 2012 - 21:35
RE(2x): Ještě pár slov k prohibici tenisák 19. 09. 2012 - 23:31
RE: Ještě pár slov k prohibici tenisák 19. 09. 2012 - 23:28
RE: Ještě pár slov k prohibici tlapka 20. 09. 2012 - 11:10
RE: Ještě pár slov k prohibici vanity* 20. 09. 2012 - 12:04
RE: Ještě pár slov k prohibici marieke 22. 09. 2012 - 22:15