Omar Faruk Tekbilek: Shashkin

22. září 2012 | 22.38 |

Omar Faruk Tekbilek (nar. 1951 ve městě Adana) je turecký muzikant a skladatel, který ve své hudbě používá širokou škálu dechových, strunných, bicích i elektronických nástrojů, mj. třeba arabskou flétnu ney, tradiční pastýřskou chromatickou flétnu kaval, středoasijský dechový nástroj pronikavého zvuku zvaný zurna, drnkací arabský nástroj oud (úd) nebo turecký saz. 
Rozvinul hudební styl založený na tradiční súfijské hudbě (súfismus-mystická forma islámu), ale inspiruje se také dalšími hudebními prvky Středního východu i elektronickým ambientem. První desku vydal roku 1986, poté následovalo 15 dalších. Za svou muziku získal různá ocenění.
Song pro dnešní den pochází z edice remixových alb Back to Mine na kterých se většinou podílí uznávání DJs a skladatelé elektronické hudby (např. Groove Armada, Faithless, Morcheeba, Orbital, New Order, Underworld, Tricky, Carl Cox, Pet Shop Boys, Liam z Prodigy nebo Röyksopp). Toto Back to Mine vyšlo roku 2004 pod hlavičkou britského trip hopového a d'n'b dua Lamb.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře