Gordon Smith: Průvodce nevysvětlitelnými jevy

23. září 2012 | 22.03 |

Gordon Smith (nar. 1962 v Glasgow) je oficiálním povoláním kadeřník, ale především uznáváné médium a jasnovidec. Záblesky budoucnosti viděl už odmala, po smrti svého přítele navíc zjistil, že dokáže komunikovat s duchy. Tyto schopnosti pak rozvíjel v místním spiritistickém kostele se svou duchovní učitelkou.
Se svými semináři a přednáškami cestuje po celém světě a bývá také hostem populárních TV pořadů. Přesto si však uchoval skromnost, nadhled a vtip.
Jeho příručka o záhadných jevech je rozdělena na 10 kapitol (média a jasnovidci, život po smrti, nebe a peklo, duchové a duše, poltergeisti a strašidla, veřejná ne-realita, jiné stavy, nitky času, reinkarnace a vědomí) ve kterých mj. popisuje schopnosti pravých jasnovidců a médií, tedy lidí, kteří se mohou napojit na nehmotný svět a předávat vzkazy od zemřelých, vysvětluje proč věří na posmrtný život (který ale neznamená být buď v nebi mezi buclatými andělíčky hrajícími na harfy nebo smažit se v pekle mezi rohatými ďábly), kdo jsou to vlastně duchové a duše a proč se s námi snaží komunikovat, vysvětluje z čeho vznikají fenomény známé jako poltergeisti (většinou jde o nahromaděnou energii člověka, který má nějaký emoční problém či trauma a ani netuší, že ji vydává on), popisuje další tajemné úkazy se kterými se setkal, pocity transu a meditace, své zkušenosti s viděním do budoucnosti a hovoří také o možnostech reinkarnace.
Knížka je velice vtipná a doporučuji ji i těm, kteří na tyto věci nevěří, protože nikomu nic nevnucuje a nesnaží se za každou cenu přesvědčit, takže ji může skousnout i skeptik. Sám autor navíc nemá rád zevšeobecňování a klasické představy, které se k takovým úkazům vážou, jako, že média jsou jen pofidérní ženštiny vyvracející oči v sloup a mluvící v transu cizími jazyky, že duchové jsou bílá strašidla, schovávají se pod postelí a mívají špatné úmysly nebo že do každého "strašidelného" domova se musí zavolat exorcisté.
Kniha je také o to zajímavější, že většina uvedených jevů je popsána na případech, které se skutečně staly.
Více o autorovi (v češtině) např.
zde.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře