Volby a Nobelovka

15. říjen 2012 | 23.43 |

retro"Volby v Česku jsou v podstatě otázka výběru barvy robertka, kterým se hodláme nechávat příštích pár let zneuctívat do řitě. Kromě toho červenýho, ten je vostnatej." ("Kelišová" na Facebooku)

Předtím než se budu v tomto článku věnovat dvěma aktuálním tématům, které mě teď zaujaly, se omlouvám za svou nepřítomnost tady, ale zas jsem v tom podivném stavu, kdy nic nestíhám a přitom mám pocit, že nic nedělám :-D Ve škole je toho sice jak nas.... a což o to, ráda bych s nějakou seminárkou nebo přípravou na písemky začala, ale nevím jak, když mě tam žádný předmět nebaví a nerozumím jim. No nic.
Letos poprvé jsem byla ve volební komisi. Bylo to v pohodě, v pátek večer jsme si už jen četli nebo luštili křížovky :-D kromě peněz (který teda přijdou v listopadu) jsme dostali každý den ještě stravenku za 64 Kč a měli jsme nárok na 2 hodiny volna, takže v pátek jsem si ještě stihla zajít s kamarádkou a přítelem (kteří byli v jiných komisích) na pizzu a víno :-D Akorát v sobotu mě trochu naštvalo, že ačkoli hlasy jsme měli přepočítané rychle a sedělo to, tak nefungovala tiskárna  takže jsme tam zkysli do 6. Volební účast byla v našem okrsku něco málo nad 30% a nejaktivnější byli důchodci. 
Teď tedy k výsledkům. Ano, je hrozný, že komunisti dostali po pouhých 23 letech od revoluce, které předcházela 40letá totalita tolik hlasů, ale vítězství ČSSD mě nepřekvapilo. Je to jasný vzkaz současné vládě, že by se měla sebrat, jít do pr..yč a už se nikdy nevracet. Holt korupční aféry, arogantní chování, nejasné zakázky, divadlo, co předváděly VV a hlavně reformy, jejichž nutnost sice chápu, ale nechápu, proč se utahování opasků týká jenom občanů a ne politiků u koryt a proč to znamená zdražování základních potravin si vybraly svou daň. Nejhorší je, že se už nedá věřit ani malým stranám. Zeleným se v Parlamentu moc nedařilo (ale asi je někdy ještě budu volit, protože kromě Pirátů, kteří se ale někdy chovají jak puberťáci mě nikdo jiný moc nenapadá), o VV nemluvě. Jsme prostě v marastu.
Což o to, sociální (nemyslím komunistický) stát může někde fungovat. Ve Skandinávii mají taky většinou ve vládě socialisty, ale poněkud jiné než my....mají tam sice jedny z nejvyšších daní, ale předpokládám, že za to občané vidí nějaké efektivní a veřejnosti prospěšné služby. U nás platíme daně a vidíme jen silnice v hrozném stavu, vlaky v hrozném stavu, neschopné orgány atd. a ještě si to politici rozkradou nebo dělají předražené zakázky svým kamarádíčkům a kvalita výsledku je už nezajímá. No, co se dá dělat. Snad se do příštích voleb vzpamatují jak naši představitelé tak sami voliči. Chápu, že moc není koho volit, ale pak neseďme u piva a neremcejme.

Dál mě z aktuálních událostí dostalo udělení Nobelovy ceny za mír EU *nevím, jaký dát smajlík*. Každopádně, když jsem si to v pátek přečetla tak mi málem zaskočilo. Myslím, že už je na čase něco tak subjektivního (myslím tím konkrétně Nobelovku za mír) zrušit. Jasně, víme, že díky společenství evropských a států a tomu, že spolu spolupracují bývalí rivalové jako Německo, Británie a Francie nebyl v západní části kontinentu od 2. světové žádný vážný konflikt, ale mám pocit, že nevýhody členství v tomhle kolosu jsou taky velké, nemluvě o tom, kolik lidí je v pr... kvůli ekonomické krizi a tomu jejich slavnému euru. To není teda moc mírové. Někteří argumentují tím, že kdyby nebylo EU už by byla třetí světová, popř. EU pomůže zabránit jejímu vypuknutí. Nejsem teda politolog ani věštec, ale mám silný pocit, že jestli k něčemu takovému dojde, tak to začne mezi USA a nějakým asijským státem (Írán, KLDR...) a EU s tím už moc nezmůže.
Pro zasmání doporučuji články v Reflexu-
zde a Infobadenu-zde.

Zdroj obrázku: Facebook


 
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře