Přírodní léčba-gemmoterapie a homeopatie

15. říjen 2012 | 23.49 |

Je tady podzim a s ním i období různých nachlazení, virů ve vzduchu a oslabené imunity. Možná vám přijde nejjednodušší vzít si nějaké tabletky, protože v reklamách přece fungují na všechno a uzdraví vás do pár hodin. Časem ale zjistíte, že čím víc prášků tím méně zabírají a navíc, každá chemie vašemu tělu škodí a všechny prášky mohou mít vedlejší účinky. Proto se stále více lidí, navzdory tlaku farmaceutických firem, obrací k nejstaršímu lékaři na světě, který je osvědčený už tisíce let a nikdy neuškodí– přírodě.
Pokud se v léčbě bylinkami, rostlinami a jejich výtažky ještě moc neorientujete, zkuste navštívit e-shop gemmoterapie.eu, kde si nejen můžete koupit přírodní přípravky, ale dozvíte se i více informací. O jeho nabídce si v tomto článku řekneme, nejprve však trochu teorie.
Homeopatie je jeden ze směrů alternativní medicíny, která se vyhýbá chemii. Zkoumá pacienta a jeho symptomy jako celek a jako celek ho i léčí. Česká lékařská komora uznává homeopatii jako léčebnou metodu od roku 1993. Homeopatika nemají škodlivé vedlejší účinky a jsou-li správně zvoleny, způsobují (na rozdíl od chemických prášků) nenásilné a přirozené zlepšení i vyléčení akutních stejně jako chronických obtíží.
A co je to vlastně gemmoterapie? Jedná se o léčbu výtažky z rostlinných pupenů nebo jiných zárodečných tkání rostlin (velmi mladé listy, výhonky, kořínky). Výhodou je, že aktivní látky v pupenech jsou velice účinné už při malém množství. Dodávají tělu vitamíny, stopové prvky, minerály, hormony, enzymy a další léčebné látky. Důležitou součástí gemmoterapie je drenáž (čištění organismu).
Gemmoterapeutické tinktury svými účinky spojují výhody alopatie (západní medicíny) i homeopatie. Na stránkách gemmoterapie.eu najdeme řadu tinktur z různých rostlin (především stromů a keřů) a každá má své specifické účinky. Podívejme se na několik z nich.
Bez hroznatý (červený) – harmonizuje imunitní systém (což je třeba zejména v současném chladném období), ovlivňuje činnost ledvin a jater. Černý bez je zas vhodný pro léčbu různých kožních onemocnění.
Borovice lesní – vhodná zvláště pro seniory, pomáhá na revma, artritidu, regeneruje kosti a chrupavky. Na kosterní systém příznivě působí i jedle a ostružiník.
Borůvka – zlepšuje zrak, příznivě působí na cévní stěny.
Bříza – patří k nejsilnějším tinkturám, je výborná k detoxikaci (drenáži) organismu. Další dobré čistící účinky mají dub, jalovec, kopřiva.
Česnek – silně účinkuje proti plísním, virům a bakteriím.
Fíkovník – působí blahodárně na celý trávící trakt (včetně žaludečních a dvanácterníkových vředů). Dub je zas vhodný proti průjmům a působí příznivě na tlusté střevo.
Hloh – pomáhá při vysokém tlaku, arytmii, ateroskleróze, je i prevencí proti infarktu.
Javor babyka – působí na nervový systém, pomáhá při poruchách hybnosti, syndromu karpálního tunelu apod.


Jírovec, kaštan – zlepšují krevní cirkulaci v plicích a cévní cirkulaci, působí na cévní stěny, čistí lymfatický systém, zbavují otoků.
Lípa – uklidňující prostředek při depresi, úzkosti, nespavosti i nevolnosti z cestování.
Maliník – reguluje nepravidelnou menstruaci, pomáhá na problémy spojené s menopauzou nebo PMS.
Modřín – pomáhá při onemocnění horních cest dýchacích, podporuje činnost ledvin, lze užívat i jako antirevmatikum.
Moruše – má různé příznivé účinky, na látkovou výměnu, dýchací cesty, pomáhá při kožních onemocněních i cukrovce.
Ořešák – působí protizánětlivě, pomáhá proti předčasným vráskám a zlepšuje stav kloubů a šlach. Protizánětlivý účinek má také třeba šípek.
A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Pokud pořád nejste přesvědčeni, že přírodní tinktury pomáhají, zkuste to sami. Nemusíte se totiž bát žádných škodlivých vedlejších účinků a můžete být jedině příjemně překvapeni. Pro bližší info a více produktů navštivte e-shop gemmoterapie.eu, kde najdete kolem 300 druhů tinktur (plus alopatické přípravky i přírodní kosmetiku), které jsou většinou skladem s odesláním ihned (ostatní cca do 3 dnů). Při objednávce nad 1500 Kč je doprava zdarma. Při nákupu vybraných produktů můžete získat věrnostní body, samozřejmostí je newsletter.

A pamatujte na staré přísloví-lékař léčí, příroda uzdravuje :-)

Zpět na hlavní stranu blogu