Seznam knih za rok 2010 I.část

26. říjen 2012 | 12.36 |

creative_reading_by_rinaswan-dČeské

Bakalář, Petr: Psychologie Romů

Kontroverzní studie o chování, společnosti, psychologii, mentalitě a dalších věcích souvisejících s Romy. Navazuje na jeho předchozí knihu Tabu v sociálních vědách, kde se zabývá inteligenčními a jinými rozdíly mezi lidskými rasami.

Hladilová, Veronika: Taky sem byla punk

Autorka knihy patřila na gymnázia ke hnutí punkerů, ale poté začala mít probémy s drogami, odešla od nich a vystudovala žurnalistiku. Její kniha je sice zajímavá, ale dost se v ní objevují typické předsudky o pankáčích a rozhodně je spousta knih, které vám o této subkultuře řeknou více.

Hrych, Ervín: Velká kniha magie a čarování

Skvělý průvodce světem magie a všeho co s ní souvisí od tajemství pyramid, věštění nebo rituálech přes magii starých Keltů, Germánů, Slovanů a dalších národů po populární témata jako astrologie, numerologie, magie kamenů a rostlin a mnoho dalšího.

Krchovský, J. H.: Básně

Soubor poezie z několika sbírek kultovního undergroundového básníka a muzikanta.

Pašek, Mirko: Děvče pro Oklahomu

Jedna z mých oblíbených knížek z dětství o osudech českých imigrantů v Americe v 19. stol. i Indiánů, kteří kvůli kolonizaci přišli o svá území a téměř i tradice. 

Zahraniční-I. část

Cave, Nick: A uzřela oslice anděla

Šílený, nechutný, ale zároveň geniální román s řadou biblických odkazů a množstvím krve a utrpení napsal hudebník Nick Cave během své divoké závislosti na drogách.

Courtois, Stéphane a kol.: Černá kniha komunismu I

První část Černé knihy věnované zločinům, teroru a represím bolševické diktatury (druhá se týká komunistických režimů mimo Evropu). Tuto odbornou, ale zároveň strhující studii by si měl přečíst každý a obzvlášť lidi, kteří fňukají nad tím, jak nám za komunismu bylo dobře :-/

Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody a Láska, vztahy a přátelství

Pozitivní učení o přístupu k našemu životu i v vztahům k okolí od mexického lékaře a šamana. Čtyři dohody u nás zpopularizoval herec Jaroslav Dušek, který je namluvil jako audioknihu a napsal podle nich i divadelní hru.

Edwards, Kim: Strom v srdci

Krásný, dojemný a hluboce lidský příběh o lékaři, který svou novorozenou dceru trpící Downovým syndromem dal své kolegyni-sestřičce Caroline, aby ji vzala do ústavu a manželce řekne, že holčička po porodu zemřela. Caroline se však rozhodne děvčátko přijmout za své.

Goodman, Linda: Hvězdná znamení

Velice zajímavý ezoterický průvodce od populární americké astroložky, numeroložky, básnířky a vegetariánky.

Koontz, Dean: Oči soumraku

Jedna z mnoha skvělých knih mého oblíbeného autora thrillerů a hororů, která se odehrává v zajímavém prostředí poutě a hlavní hrdinové mají schopnost v na první pohled obyčejných lidech vidět lidstvu nebezpečné "skřety".


Zdroj obrázku: DA od autorky Rinaswan

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře