Seznam knih za rok 2010 II.část

4. listopad 2012 | 22.26 |

readingZahraniční-II. část

Littell, Jonathan: Laskavé bohyně 

Přečetla jsem už hodně knih o holocaustu a 2. svět. válce, ale tato na mě udělala největší dojem. Nikde jinde jsem ještě nenašla tak dokonale popsané zrůdnosti nacismu jako v tomto díle. Vřele doporučuji všem, ale chce to silný žaludek.

Murakami, Haruki: Kafka na pobřeží

Magicky realistický příběh nejúspěšnějšího japonského autora současnosti.

Oz, Amos: Příběh o lásce tmě

Stejně jako Murakami je spisovatelským fenoménem současného Japonska, totéž je Amos Oz v Izraeli a stejně tak překládaný a oceňovaný i ve světě. Jeho román není jen autobiografií, ale zabývá se i politikou a moderní historií tohoto státu.

Picoult, Jodi: Desátý kruh

Velice zajímavé spojení psychologického románu, detektivky a komiksu, navíc na pozadí symboliky slavného Danteho díla Božská komedie. 

Různí autoři: Nejlepší psí příběhy

Moje oblíbená knížka už od dětství. Krásné povídky o psech jsou i od světoznámých autorů, jako R. Kipling, J. London, G. K. Chesterton, J. K. Jerome, V. Woolf a dalších.

Snellman, Anja: Obchod s mazlíčky

Drsné psychologické drama o dívce, která se z úspěšné studentky stala kvůli vidině snadného výdělku prostitutkou a nakonec byla unesena duševně narušeným náboženským fanatikem.


Americká klasická literatura
(Moje povinná na VŠ)

Puzo, Mario: Kmotr

Jedno z nejvýznamnějších amerických děl 20. stol. (stejně úspěšně i zfilmováno) podává realistický a strhující obraz italské mafie v USA. Čtenáři zprve dokonce odmítali uvěřit, že autor nikdy v žádném gangu nebyl.

Saroyan, William: Tracyho tygr

Je zajímavostí, že tato symbolická novela je v Česku oblíbenější než v Americe. Krásným příběhem mladíka Tracyho, jeho životní lásky Laury-a samozřejmě Tracyho tygra je inspirovala řada českých divadelních umělců i muzikantů.


Nezařazené
(Knihy mimo rubriku Knihomolův koutek)

Kinsella, Sophie: V rytmu charlestonu

Humoristický román o dívce Laře, kterou začne pronásledovat duch její tety Sadie (jenže se ztělesňuje v podobě, kdy byla mladou a poněkud extravagantní dívkou) a žádá po Laře, aby našla její ukradený náhrdelník. Lara se tak dozví o starých rodinných tajemstvích a rozhodne se je se Sadie vyřešit.

Krishnamurti, Jiddu: Vnitřní revoluce

Jiddu byl jako mladík označen tehdy oblíbenou theosofickou společností za nového vyvoleného gurua. On se však tomuto údělu vzepřel a začal hlásat sympatickou filozofii, která nikomu nic nenařizuje a neuznává dogmata ani organizovanou církev. Mnohé z jeho zajímavých myšlenek jsou i v tomto výboru.

Moro, Javier: Indická princezna

Skutečný příběh krásné španělské tanečnice, která se provdala za jednoho z bohatých indických rádžů (králů) a odešla s ním do pro ni zcela neznámé exotické země.

Zdroj obrázku: tinyurl.com/cn3bkjl


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Seznam knih za rok 2010 II.část boudicca 04. 11. 2012 - 22:30