Půlkulaté výročí! :-)

6. listopad 2012 | 10.00 |

Bylo nebylo, před 5 lety (ty jo, to už je vlastně polovina dekády!) se, tehdy ještě mladá a krásná (no dobře, jen mladá Mr. Green) studentka anglické a americké literatury rozhodla založit blog. Po několika pokusech na jiných serverech objevila náhodou píše a usoudila, že se jí tu bude líbit. Na rozdíl od jiného (nejmenovaného) blogovacího systému jí sem nechodil (nechodí) 10x za den komentář typu "máš klásný blogíííš, mrkni na můj" nebo "plosím, hlásni pro mě do SONB", zdejší komunita byla (je) vyššího věkového průměru než 13 let, všichni tu byli (jsou) přátelští, ovládání blogu jednoduché a výpadky minimální (a když už je nějaký problém, tak admin se okamžitě ozve a pomůže vám to vyřešit), prostě super. Proto tu marieke straší už 5 let. Za tu dobu se mnohé změnilo a prošla mnoha peripetiemi. Zestárla (ale na rozdíl od spousty svých přátel a známých ještě nepřidává na blog fotky svých dětí a ani asi nebude), zbuchtovatěla, studium filologie nedokončila a může být ráda, že má aspoň vystudovanou VOŠ cestovního ruchu a dalo by se vlastně říct, že blogu se dařilo líp :-D Kromě svých choromyslných výlevů sem začala přidávat i přečtené knížky, tipy na dobrou hudbu, shlédnuté filmy, články o tajemnu, politice, její milované Indii a vůbec všechno, co ji někde zaujalo.
A lidi to stále zajímá. Tím svým milým čtenářům děkuji za přízeň! (Samozřejmě jsem chodí i ti "nemilí", ale těmi si dnes nebudu kazit náladu). Taky si díky blogu našla další blogové přátele, ať už je s nimi v bližším kontaktu nebo si jejich blogy prostě ráda čte. Oni vědí. A kdo neví, může se v menu podívat na Moji přátelé. Totéž samozřejmě platí i pro mé oblíbence z jiných serverů než píše!
Co se však od minulých let změnilo, je to, že sem přidádávám i PR články. Právě o tom chci v dnešní bilanci něco napsat. Někomu se může zdát, že jich je tu hodně, ale třeba přes PostGenius píšu od února a zatím jsem jich napsala jen 8 (což není za takovou dobu moc) a ty ostatní jsou pro lidi, co mě sem tam osloví. Někdy je jich více naráz, někdy se třeba delší dobu neozve nikdo. To je normálka. Když jsem tento blog zakládala, ani ve snu by mě nenapadlo, že by jednou mohl být výdělečný. Někomu to může přijít jako "zaprodávání se". Nebo mu vadí, že si tu přišel něco přečíst a narazí na reklamu. Ujišťuju vás, že to úplně chápu. Ale vzhledem k tomu, že už 5 let tomuto blogu věnuju hodně volného času a hledám zajímavosti o všem možném, co by mohlo být zajímavé i pro vás, překládám zahraniční články apod., tak se na mě za těch pár kaček 
 (fakt z toho nezbohatnu :-D)  za PR články nezlobte. 
Nevím, jak to máte s brigádami vy, já chodím každý týden na stránky jako prace.cz apod. a pilně obepisuju, ale najít si v dnešní době normální brigádu, aniž bych musela někoho otravovat a někomu něco vnucovat, to je fakt zázrak Článek může čtenář přeskočit, ale když si někdo stoupne před vchod do obchoďáku, takže mu ani nemůžete uhnout a začne z deseti metrů na vás vyřvávat, jakou máte pojišťovnu nebo mobilního operátora, to je na pěst a já bych na to nervy neměla. Pípání za pokladnou mě taky neláká, natož pracovat třeba pro vrahy v Mekáči. Psaní článků má tu výhodu, že nikoho neprudíte na ulici nebo z callcentra a hlavně máte home office, což mi naprosto vyhovuje. Ale taky nějaký přivýdělek potřebuju, to dá rozum (dokud se teda neodstěhuju do nějakého indického ášramu a nebudu se živit pranou Mr. Green) a když mi tohle jde a baví mě to, tak v tom nevidím problém.
Každopádně vám můžu slíbit, že PR články budou vždy jen doplněk a ne náplň tohoto blogu! Pořád se s vámi, kdykoli mi to čas dovolí, budu dělit o tipy na knížky, filmy a hudbu, budu psát články o tajemnu, o společnosti, o světě kolem nás, tak jako dosud a doufám, že i dalších pět let (a třeba i více) se sem rádi budete vracet. Ještě jednou všem čtenářům děkuji za přízeň a mému blogíííísku všechno nejlepší!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Půlkulaté výročí! :-) ryegrass* 06. 11. 2012 - 22:06
RE: Půlkulaté výročí! :-) marieke 06. 11. 2012 - 22:42
RE: Půlkulaté výročí! :-) maydayberry®svetu.cz 07. 11. 2012 - 22:31
RE: Půlkulaté výročí! :-) marieke 09. 11. 2012 - 20:22