Seznam knih za rok 2011 I.část

11. listopad 2012 | 00.06 |

booksČeské

Andronikova, Hana: Nebe nemá dno

Další z krásných knih bohužel velmi předčasně zemřelé autorky. Tato je z velké části autobiografická, kde hlavní hrdinka s diagnózou rakoviny prsu (na kterou nakonec zemřela, když se tato zákeřná nemoc vrátila) hledá smysl života v Amazonii a nevadské poušti mezi indiánskými šamany.

Bajaja, Antonín: Zvlčení-Romaneto o vlcích, lidech a úkazech

Poetický příběh o osudech dvou rodin-lidské a vlčí, odehrávající se v krásném prostředí východomoravských Beskyd a Karpat. 

Kožík, František: Největší z pierotů

Jeden z nejkrásnějších českých románů a zároveň strhující životopis slavného francouzského herce s českými kořeny, Jana Kašpara Debureau.

Sadio, Karíma: Baobab v lipové aleji

Tato česká spisovatelka, publicistka a bloggerka byla od mládí fascinovaná Afrikou a našla si zde senegalského manžela. S nadhledem a humorem popisuje situace se kterými se kvůli tomuto neobvyklému sňatku a návratu do Čech musela setkat.

Smolík, Josef: Subkultury mládeže

Jedna z mála objektivnějších studií, kde se o alternativních subkulturách v Česku nepíšou nesmysly. Odborně, ale zároveň čtivě popisuje hippies, skinheady, hooligans, punk, metal, graffiti, gothic rock + emo a taneční scénu.

Třešňák, Vlastimil: Klíč je pod rohožkou

Zajímavý vhled do života Čechů, kteří za komunismu emigrovali do ciziny. Hlavní hrdina, pan Prag (sám Třešňák) procestuje několik zemí, dokud se v New Yorku neseznámí s afghánskou zdravotní sestřičkou a chce jí pomoci získat potřebné věci pro Afghánce v uprchlických táborech.


Zahraniční-I. část

Alten, Steve: Černá barva krve

Strhující politický thriller o moci ropných lobbistů, nekalých praktikách vysokých vládních činitelů a hrozbě jaderného útoku, která má sloužit jako záminka pro invazi do zemích s ropným bohatstvím, které ale i tak kvapem ubývá.

Brown, Dan: Pavučina lží

Další ze skvělých dobrodružných knih autora Šifry mistra Leonarda. Tentokrát se odehrává v drsném prostředí Arktidy a hlavní hrdinka se svými kolegy musí co nejrychleji dokázat pravost zde nalezeného meteoritu na němž se nacházejí stopy mimozemského života.

Gaarder, Jostein: Tajemství karet

Filozofický pohádkový příběh pro mládež i dospělé o chlapci, který na cestě po Evropě, kde s tatínkem hledají maminku, která kdysi bez rozloučení odešla do Řecka, získá tajemnou pohádkovou knížku a během jejího čtení zjišťuje čím dál větší paralely se svým skutečným životem.

Griffin, David Ray: Nový Pearl Harbor

Studie amerického emeritního profesora přehledně a zajímavě shrnuje všechny nevysvětlené události spojené s neoficiální verzí ohledně útoků z 11. září.

Hay, Louise L.: Miluj svůj život

Výborný rádce pro každý den plný příkladů pozitivního myšlení a jeho vlivu na zdraví a psychiku člověka a rad, jak tohoto přístupu dosáhnout a oprostit se od stresu a jím způsobených nemocí a dalších problémů v každodenním životě.

Zdroj obrázku: livinginabookworld.blogspot.cz/ (shutterstock.com)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Seznam knih za rok 2011 I.část tlapka 11. 11. 2012 - 10:09
RE(2x): Seznam knih za rok 2011 I.část cukrenka®svetu.cz 15. 11. 2012 - 21:21