19.1.10

19. leden 2010 | 12.24 |

Lidská blbost a hyenismus mě opravdu nepřestává fascinovat. Možná jste to už četli: www.novinky.cz/internet-a-pc/189487-nestesti-na-haiti-zacali-zneuzivat-na-facebooku-cesti-rasiste.html Hned když se tato skupina objevila, smrdělo mi to až za roh. Údajní solventní podnikatelé se rozhodli poslat na Haiti za každého člena skupiny 10 Kč, částku prý pošlou naráz až bude ve skupině hodně lidí. I přesto, že zakladatelka skupiny měla anonymní profil bez přátel, fotky a jiné aktivity (takže bylo jasné, že jej založila jen za účelem vzniku skupiny) a na Zdi byly zakázány komentáře (jistě proto, aby se zamezilo spekulacím o záměrech autorů) přilákali během necelého dne skoro 130 000 lidí. Večer byl popis skupiny PODSTATNĚ změněn (můžete si jej přečíst v daném článku a na ofoceném obrázku). Z bohulibé činnosti (i když kdo by poslání pomoci na Haiti podmiňoval nějakou skupinou? To vlastně není vůbec bohulibé) se stal rasistický výblitek, pod kterým nechyběly odkazy na neonáckovské weby. Autorky se odvolávaly na "uměleckou mystifikaci", ale ta by podle mě měla mít vtip, tady ho postrádám. I ten Paroubek (viz aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/clanek.phtml) byl svým způsobem aspoň vtipnej, ale tohle, tohle je nechutný hyenismus, zneužití tragédie v chudé zemi k propagaci rasistických názorů. A co je nejsmutnější? Že i přes změnu popisu se přidávaly pořád další stovky lidí. Nevěřím, že všichni z nich měli stejný pohled jako autorky, spíše to svědčí o tom, že lidi bez rozmyslu kliknou na každou skupinu, aniž by se pořádně podívali k čemu se přidávají. Skupina byla záhy zrušena, ale pokud se lidi nevzpamatujou tak budou takovéhle podvody a mystifikace na FB stále častější. Jako kdybych o tom nedávno nepsala (viz marieke.pise.cz/2119-facebook-se-stava-rajem-blbosti-a-podvodu.html).
A další smutná věc. Včera večer jsem se náhodou dozvěděla, že se zabil skokem pod vlak jeden kluk tady z okolí, stejně starý jako já. Měla jsem s ním několik společných přátel, osobně jsem ho neznala, možná, že jen od vidění, ale mí kamarádi jsou z toho v háji a mně z toho taky není dobře po těle. Když jsem si četla vzkazy, co mu jeho přátelé psali na Zeď, bylo mi do pláče. Možná se zabil proto, že si myslel, že už nikomu na něm nezáleží, ale to by koukal. Strašná škoda mladýho života. Kdo sem chodíte už delší dobu a pravidelně, víte, že jsem taky měla hodně krizové stavy. Ale už jsem z toho vyléčená. Proč? Před pár měsíci jsem si psala s jedním ze svých nejlepších kamarádů (tímto ho zdravím), který se snažil předávkovat. On byl v Praze, já doma, neznala jsem žádného jeho pražského kamaráda, který by za ním mohl přijít, prostě totální BEZMOC. Taky on říkal, že je to jedno a že nikoho nemá, ale i kdybych byla já jediná komu by to nebylo jedno, tak je to pořád hodně. Teď už je na tom doufám líp, ale opravdu mě tohle poučilo. I když se to v té chvíli nezdá, pořád jsou lepší cesty než to definitivně skončit a nechat tu ve smutku rodinu a kamarády. Všechno se dá vyřešit, dnes už tomu věřím.
Tak aspoň na závěr něco veselejšího. Udělala jsem matiku, neuvěřitelné! :-D Sice na trojku s odřenýma ušima a probíhalo to stylem, že mi paní učitelka všechno diktovala a beztak mi to dala určitě jen proto, aby už měla pokoj :-D ale hlavně, že to máááám! Včera jsem měla i podnikovku a tu jsem zvládla levou zadní. Teď už mi zbývá jen zápočet z managementu (pozítří) na který fakt netuším jak se učit, materiály prej (já je ještě neviděla, jsou někde na mailu, ehm) mají 300 stránek!!! WTF? Tolik jsme toho na jeden předmět neměli ani na VŠ! A stejně nemám ještě seminárku, takže to budu řešit asi až v únoru. Doufám. Už mě kvůli jednomu jedinému posranému zápočtu z jedné školy vyhodili, že.
Koukám, že jsem se nějak rozepsala. Tak tedy všem příjemný zbytek týdne, vy, co máte špatné období, držte se, vy, co máte pocit, že někdo ve vašem okolí se trápí, pomozte mu a pokud máte FB tak nenaleťte na každou blbost :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře