Punkrocková jízda!

5. únor 2013 | 13.21 |

punkrockNa konci dubna se v belgické obci Meerhout bude konat další ročník mezinárodního punkrockového/hardcorového festivalu Groezrock. Podle Googlu bych to měla přes 1200 km a skoro 11 hodin autem (nemluvě o finančních nákladech) tak asi nic, navíc v poslední době poslouchám spíš jiné styly, ale některé kapely bych si dala líbit a to hlavně Rise Against, Bad Religion, Pennywise, Bring Me the Horizon, Billy Talent nebo Far From Finished. Tak se s jejich písničkami podělím aspoň na blogu. Celý lineup najdete zde.

Rise Against je punková/HC kapela z Chicaga založená roku 1999. Současnou sestavu tvoří Tim Mcllrath (zpěv, kytara), Joe Principe (baskytara, vedlejší vokály), Brandon Barnes (bicí) a Zach Blair (kytara, vedlejší vokály).
V letech 2001-11 vydali 6 alb, vybraná píseň je z alba Siren Song of the Counter Culture (2004).
RA se ve svých textech často zabývají politickými a socálními tématy, jsou vegetariáni, kromě Brandona stoupenci straight edge (SxE) a bojují za práva zvířat (podporují např. známou organizaci PETA).
MS:
www.myspace.com/riseagainst

Bad Religion patří ke klasikům punkové scény. Kapela vznikla už roku 1979 v Los Angeles a během své existence ovlivnila řadu dalších skupin. Je známá kritickými texty, metaforami, velkou slovní zásobou i hlasovou harmonií. Současnými členy jsou Greg Graffin (zpěv), Brett Gurewitz, Brian Baker (oba el. kytara a vokály), Greg Hetson (el. kytara), Jay Bentley (baskytara, vokály) a Brooks Wackerman (bicí).
Za svou kariéru nahráli BR 14 alb a několik EP, živáků, kompilací a videí/DVD. Vybraný song je ze stejnojmenného alba z roku 1988, které patří k jejich nejlepším a také k nejprodávanějším punkovým deskám všech dob.
MS:
www.myspace.com/badreligion

Pennywise se dali dohromady před 25 lety v Kalifornii. Název této kapely (považované i za skatepunk a melodic HC) je odvozen podle vraždícího klauna ze slavného hororu Stephena Kinga To. Současnou sestavu tvoří Zoli Teglas (zpěv), Fletcher Drage (kytara), Byron McMackin (bicí) a Randy Bradbury (baskytara).
V letech 1989-2008 vydali 13 alb. Vybraný song je z alba Full Circle (1997).
MS:
www.myspace.com/pennywise

Bring Me the Horizon je kapela z britského Sheffieldu, která vznikla před 9 lety. Hrají death/metalcore. Současnou sestavu tvoří Oliver Sykes (zpěv), Matt Kean (baskytara), Lee Malia (kytara), Matt Nicholls (bicí) a Jordan Fish (klávesy, kytara). Zatím vydali 4 alba, to nejnovější (Sempiternal) vyjde letos v dubnu a pochází z něj i vybraný song.
MS:
www.myspace.com/bmth

Far From Finished pocházejí z Bostonu. Současnou sestavu tvoří Steve (zpěv), Paul, Chris (oba kytara), Pesky (baskytara), Marc (bicí) a Josh (klávesy). Vybraný song je z alba Living in the Fallout (2007).
MS:
www.myspace.com/farfromfinished

Billy Talent vznikli roku 1993 v Kanadě ještě když navštěvovali střední školu. Do roku 2001 si říkali Pezz. Členy kapely jsou Benjamin Kowalewicz (zpěv), Ian D'Sa (kytara, zpěv), Jonathan Gallant (baskytara, zpěv) a Aaron Solowoniuk (bicí). Do loňska vydali 5 oficiálních alb, 5 EP, 2 živáky a jedno DVD.
Vybraný song je ze zatím posledního alba Dead Silence (2012).
MS:
www.myspace.com/billytalent

Další punkrocková videa zde

Zdroj obrázku

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře