Úvod do rubriky

8. únor 2013 | 21.42 |

books_and_green_tea_by_suzieqhAčkoli středoškolská studia mám už dávno za sebou (což je škoda, protože v mezidobí po příšerné ZŠ a před VŠ na které jsem zabila 2 roky života a dodnes to ztěžka doháním, to bylo nejlepší období), napadlo mě podělit se se svým středoškolním čtenářským deníkem. Pevně doufám, že studentům, kteří se teprve připravují k maturitě to v něčem pomůže a možná i zaujme nové čtenáře.
Troufám si říct, že mé výpisky jsou kvalitní, protože jsem ty knížky opravdu poctivě četla. Když jsem se někdy ze zvědavosti podívala na některé internetové čtenářské deníky tak tam měli dokonce chyby ve jménech postav apod. takže na to bacha. A vlastně bych případným středoškolákům, pokud na to tady narazí, chtěla doporučit, ať ty knihy opravdu čtou. Aspoň některé :-D (Já jsem třeba nezvládla Nikolu Šuhaje :-))). Ty knížky na seznamu povinné literatury (já vím, že slovo povinný zavání prudou a nudou) nejsou jen tak, ale protože patří k bohatství české a světové literatury a mít všeobecný přehled je celkem užitečné ;-) Když jsem četla tenhle
článek u Čartkovové tak jsem taky nebyla nadšená, ale vím, že je to v dnešní době čím dál častější. Na co si číst nějaké stovky let staré bichle, když si můžu stáhnout výpisky z netu a pak to nějak okecat, že. Chápu, že každý není knihomol jako já nebo slečna Č. a jiné lidi baví jiné věci, ale když si nepřečtete ani jednu doporučenou knížku tak se sami připravíte o něco, co může být i zajímavé.
Ale konec moralizování, chci jen dodat, že budu ráda, když někomu svými výpisky pomůžu, ale nerada bych, aby si lidi moji práci, které jsem věnovala spoustu času (vzhledem k tomu, že domácí počítač jsem dostala až v polovině čtvrťáku je můj SŠ čtenářský deník psán ručně) kopírovali aniž by jim něco dalo :-(

Než se do toho ale pustím, můžete očekávat článek o Kingově knize Pod kupolí, kterou jedním dechem pomalu dočítám a především (ano, teď se budu nezakrytě chlubit :-D) na recenzi nové knihy C. D. Paynea (mj. Mládí v hajzlu nebo Holubí mambo), která mi dnes přímo od nakladatelství přišla jako reading copy, takže si ji můžu přečíst a napsat o ní dřív než půjde do prodeje :-) (Mám fakt radost, že mě vybrali :-).

Přeju všem pěkný víkend.

Zdroj obrázku: DA od autorky Suzieqhorrorshow
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Úvod do rubriky cukrenka®svetu.cz 08. 02. 2013 - 22:32
RE: Úvod do rubriky marieke 08. 02. 2013 - 23:03
RE(2x): Úvod do rubriky cukrenka®svetu.cz 08. 02. 2013 - 23:06
RE: Úvod do rubriky marieke 08. 02. 2013 - 23:27
RE: Úvod do rubriky tlapka 09. 02. 2013 - 10:58
RE: Úvod do rubriky boudicca 11. 02. 2013 - 12:58