UFO a nacisté I.část

11. únor 2013 | 23.52 |

Fascinace i velmi vysoce postavených nacistů okultismem je dobře známá (viz společnost Thule). Často se také spekuluje o jejich spojení s mimozemskými civilizacemi, i když pro to samozřejmě neexistuje důkaz. Důvodem těchto teorií jsou zejména na svou dobu moderní a unikátní zbraně, které nacistické Německo za 2. světové války používalo nebo na jejich vývoji teprve pracovalo.
Mohly být jejich technologie mimozemského původu? Podívejme se na některé ze záhad.

Podivný nález v Kecksburgu

Podle oficiálního vyšetřování spadl v prosinci 1965 do lesů poblíž tohoto města v americké Pensylvánii meteorit nebo části ruského (sovětského) satelitu. Pokud je vysvětlení tak prozaické, proč tolik tajností?
Padající objekt zaznamenali jako první astronomové. Svědkové v okolí dále viděli jasný záblesk a oranžové těleso cca o velikosti autobusu a slyšeli výbuch.
Místo dopadu bylo okamžitě uzavřeno armádou a objekt odvezen krytým kamionem. Veřejnosti se však nelíbilo, proč takové tajnosti, když mělo jít "jen" o meteorit.
V roce 2003 místo zkoumala TV stanice Sci Fi Channel a zjistila, že na okolních stromech jsou dodnes pozůstatky tlakové vlny, nenašly se ale žádné úlomky. O 2 roky později začala s vyšetřováním (na nátlak veřejnosti) i NASA a nakonec konstatovala, že šlo o zbytky satelitu, které neshořely v atmosféře.
A co to má společného s nacismem? Podle některých teorií byl spadlý objekt ve skutečnosti nacistická zázračná zbraň zvaná Die Glocke (Zvon), která měla pracovat se silnými radioaktivními nebo jinými dosud neznámými elektromagnetickými efekty.
Jak by se ale 20 let po válce dostala do USA? Snažil se ji někdo vyvíjet i nadále? Nebo někdo dokonce cestoval časem?

Zdroje a více o této záhadě:
http://procproto.cz/zahady/konspirace/ufo-v-kecksburgu-mimozemska-lod-nebo-tajna-nacisticka-zbran/
Článek o "Zvonu":
http://jpavol.sweb.cz/Zzvon.htm


Projekt Haunebu

Haunebu mělo být diskovité letadlo (podobné létajícímu talíři), které patřilo mezi další nacistické Wunderwaffen (zázračné zbraně). Dodnes nebylo dokázáno, ale ani vyvráceno, že letadlo skutečně existovalo, zda vývoj takových letadel opravdu probíhal a byl dotažen až do konce. Podle teorií měl být jedním z vývojářů i tajemný vědec Nikola Tesla.


Letadlo Haunebu mělo vyřešit problém docházejícího pohonného paliva a mj. dalších vymoženotí dosahovat 5000 km/h. Jak ale tedy bylo poháněno? Existují 3 teze – neznámý princip antigravitace (spekuluje se o zvláštním motoru, který měl fungovat jako jakýsi konvertor mezi Van der Graafovým generátorem a Marconiho dynamickým vírem s kulovými nádržemi plnými rtuti, které měly generovat rotující elektromagnetické pole a tím rušit gravitaci), tajemná síla Vril, která nacisty fascinovala (poprvé se o ní psalo ve vědecko-fantastickém románu z 19. stol., ale žádné skutečné důkazy o existenci takové síly neexistují) nebo že letadlo fungovalo na stejném principu jako dnešní VTOL letadla Harrier (mohou startovat a přistávat vertikálně), ty však ani v současnosti zdaleka nedosahují takové rychlosti.
Po válce se ozvali dva vědci (italský a německý), že se na vývoji těchto letadel podíleli a další zahraniční inženýři uznali, že jediná letadla, která by mohla mít schopnosti létajících talířů mohla být ta německá.
Po válce do roku 1961 v Kanadě za finanční podpory americké armády a technické podpory bývalých nacistických vědců probíhal výzkum diskového vznášedla Avrocar. To ale nebylo schopné vyletět víc než metr nad zem a výzkum skončil neúspěchem. Znamená to, že ani americké technologie nedokázaly pokračovat ve vývoji těch německých? Jak je tedy možné, že Němci dokázali vyvíjet tak složité technologie? Nebo jde o kamufláž a tyto létající talíře se nakonec opravdu podařilo vyrobit, používají se a běžní lidé je vidí na nebi jako UFO?
Také je možnost, že celý projekt byl jen nacistickou propagandou, která měla povzbudit armádu.

Zdroje a více: 
http://cs.wikipedia.org/wiki/Haunebu a http://ufo.over.cz/?od=naciufo


Foo fighters

Jedná se o oznčení neidentifikovatelných létajících objektů pozorovaných hlavně spojeneckými piloty právě za 2. světové války zejména nad Evropou (Německem!) a Tichým oceánem (Japonskem, spojencem Německa). Svědci popisovali tzv. foo fighters jako malé zářící koule bílé, oranžové nebo červené barvy. Nikdy neútočily, jen doprovázely stíhačky spojenců a nebylo možné je sestřelit nebo jim uletět. Podle pilotů byl jejich pohyb jako by řízen nějakou inteligencí.
Podle dokumentu americké armády, který ke konci války vyhodnocoval německé schopnosti a technologie, mohlo jít o nacistické experimentální rádiově ovládané zbraně s raketovým pohonem, podle zprávy však nebyly reálnou hrozbou.
Mohlo se také jednat o neznámý atmosférický jev nebo kulový blesk či Eliášův oheň (přírodní optický a akustický jev vyvolaný vybitím statické elektřiny při silných bouřích). Proč však byly tyto objekty nebo jevy pozorovány jen ke konci 2. světové války? A pokud šlo o zbraň Němců, opět otázka, jak mohli mít tak kvalitní technologie?

Zdroj a více: http://cs.wikipedia.org/wiki/Foo_fighter


Příště: Tajemství hradu Wewelsburg (sídla SS), záhady spojené s nacismem na území dnešní ČR, operace Highjump

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře