Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

15. únor 2013 | 21.21 |

Dedictvi_aneb_jak_Helena_ke_stAutor: C. D. Payne
Překlad: Naďa Funioková
Vydala: Jota, 2013

jota-logo

Heleně Spall bude brzy šedesátnice a má pocit, že v životě už ji nic zajímavého nečeká. Manžel, se kterým si už nemá moc co říct, je raději pořád na golfovém hřišti, starší dcera si našla váguse, který přespává v autě, s mladší mlátí puberta, syn je na studiích a ozývá se, jen když potřebuje kapesné a s devadesátiletou matkou, která už je popletená a žije v domově důchodců také moc nevychází.
A tak, když Helena zdědí dům po zesnulé tetičce, čeká jen další starosti. Místo toho ale učiní zajímavý objev. Jak je možné, že teta se strýcem (také už zemřelý) mají v sejfu šeky za knihy a jejich filmová zpracování zapomenuté autorky dívčích románů? Helena chce tomu přijít na kloub a přitom se seznámí s šarmantním profesorem literatury. Kromě toho, že je jí při pátrání velmi nápomocný, je také mnohem zajímavější než Helenin manžel...jenže zasnoubený. Vypátrají spolu tajemství spisovatelky a její spojitosti s Heleninou rodinou?
Známý autor humoristických románů tentokrát mapuje hlavně ženský život, ale povedlo se mu to. Ze začátku mi moc nesedělo poněkud expresivní vyjadřování hlavní hrdinky, ale za chvíli jsem si zvykla a hlavně, v dnešní době už nemůžeme čekat, že šedesátnice jsou poklidné stařenky v šátku :-) A díky mnoha vtipným situacím okořeněných detektivním pátráním po stopách minulosti, které čtenáře napíná do posledních stran, je tato knížka ideální právě pro zkouškové období nebo na prázdniny.
Pokud vás moje mini recenze zaujala, oficiálně kniha vyjde 27. února-já patřím k těm šťastlivcům, kteří si mohli přečíst tzv. reading copy :-)
 

O autorovi:

C. D. Payne se narodil 5. července 1949 ve městě Akron, stát Ohio. Roku 1971 absolvoval na Harvardu obor evropská historie. Od té doby prošel řadou povolání-byl třeba sázečem v tiskárně, redaktorem, fotografem, reklamním textařem, výrobcem nábytku a hraček i projektantem a stavitelem domů. Nejvíc se ale proslavil jako představitel absurdního humoru, zejména svou sérií knih Mládí v hajzlu.
Nyní žije s manželkou kousek od San Francisca, píše, věnuje se vlastnímu nakladatelství a muzeu karavanů.
Zajímavostí je, že jeho knihy jso mimořádně oblíbené hlavně u nás a při své návštěvě ČR loni na podzim dokonce prohlásil, že se tu měl narodit, protože se zdá, že jeho knihy jsou mezi českými čtenáři populárnější víc než kdekoli jinde :-)


Zdroj obrázku
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla boudicca 15. 02. 2013 - 21:54