Služby bytových designérů

20. únor 2013 | 22.27 |

Staré přísloví říká "můj dům, můj hrad" a dodnes to platí. Ať už bydlíme v rodinném domě, vile nebo třeba i v menším bytě, vždy se tam chceme cítit příjemně a odpočinout si od každodenních stresů a spěchu. Proto si samozřejmě snad každý přeje, aby jeho domácí "útočiště" bylo oázou klidu a pohodlí. Tomu napomáhá zejména estetika. Čím hezčí bydlení, které vyhovuje našemu vkusu a za jehož vzhled se nebudeme muset stydět před návštěvami máme tím spokojeněji se tam budeme cítit. Ne každý si ovšem sám troufá na velké změny a vylepšení. Nezoufejte, ale zkuste využít služeb profesionálních interiérových designérů.
Jak najít osvědčeného designéra? První věcí je, stejně jako když poptáváte jakoukoli jinou službu, vyhledat si reference a zjistit, jak probíhá prvotní komunikace. Měl by si prohlédnout váš byt a živě se zajímat o to, co chcete změnit a jaké jsou vaše představy. Sám vám také řekne svůj názor. Dobrý a poctivý designér není distributorem nábytku konkrétní značky, ale zná celý trh a doporučí vám to nejvhodnější pro vás. Měl by se snažit, aby vás realizace vyšla levněji, než kdybyste ji dělali sami, varovat vás před neodbornými chybami a samozřejmě nepřekračovat domluvený rozpočet, který většinou zahrnuje objem zakázky, náročnost práce, konzultace, zhotovené návrhy a spolupráci s řemeslníky nebo dalšími dodavateli.
Jaké jsou výhody spolupráce s profesionálním bytovým designérem? Jednoduše řečeno – měl by poradit se vším, tedy navrhnout mj. rozmístění nábytku, vhodné materiály, barvy, osvětlení apod. Pomáhá s výběrem a nákupem nábytku, doplňků a veškerými pracemi a detaily. Spojuje znalosti designu, architektury i psychologie a hlavně – ušetří vám čas.
Chcete ještě bližší představu, jak spolupráce s interiérovým studiem probíhá a co vše vám mohou nabídnout? Zkuste se obrátit na peopledesign.cz.

Poznámka: Toto a zítřejší článek jsou poslední co sem dávám mimo nějaký pay-per-post systém, od příště budu zveřejňovat jen články z těchto systémů, aby tu toho nebylo tolik :-)

Zpět na hlavní stranu blogu