Tajemné zvuky ze země

1. březen 2013 | 17.24 |

Minulý rok přišla i mainstreamová média s tím, že po celém světě, na všech kontinentech, lidé slyší tajemné zvuky vycházející jakoby z hlubin Země (někdy naopak z atmosféry). Nejčastěji jde o něco, co zní jako hromobití, bouchání, ale i kvílení. Mnoho z videí, kde jsou zachyceny, jsou samozřejmě žertíky a podvody. Pozorní diváci, resp. posluchači se ozývají s tím, že zvuky v některých videích jsou použity z filmů nebo počítačových her. Ale co s těmi, které mohou být pravdivé?
Loni to někteří lidé přikládali blížícímu se konci světa, který ovšem nepřišel. Jaké mohou být další příčiny?

Pohyb litosférických desek-Rozlišujeme litosférické desky pevninské a oceánské, které se k sobě neustále pohybují a přeměňují tak tvář planety. Tyto pohyby mají za následek tvorbu nových pevnin a pohoří a doprovází je vulkanická a seismická činnost. Desky se mohou přibližovat k sobě nebo pohybovat vedle sebe, což vyvolává zemětřesení, oddalovat (tím vzniká nová oceánská kůra) nebo tvoří trojný bod (setkání tří tektonických desek). Více
zde a zde
Zemětřesení a pohyby pevniny však existují od nepaměti, zatímco zvuky ze země jsou novým fenoménem.

Posuny magnetických pólů-Před pár lety vědci zjistili, že severní magnetický pól se zatím nejvyšší rychlostí od doby, kdy byl objeven (1831) a to 64 km za rok přesouvá z oblasti severu USA a Kanady směrem k Sibiři. Příčiny prý leží hluboko v zemském jádře, důvodem jsou i pohyby uvnitř planety.
Magnetické pole Zemi chrání před vlivy z vesmíru a život na ní by bez něj nebyl možný. Podle výzkumů se však síla magnetického štítu za posledních 150 let snížila o 10% a mnoho lidí se obává přepólování. Více
zde a zde.

Erupce na Slunci-Jedná se o prudký výbuch ve sluneční atmosféře. Frekvence výskytu se různí od několika denně po méně než jednou týdně. Je prokázáno, že erupce mají vliv i na Zemi, zejména poškození telekomunikačních zařízení a sítí a někteří lidé je spojují s bolestmi hlavy a potížemi se spánkem. Právě loni na podzim byly hodně silné, mohly se projevit i tajemnými zvuky? Více zde a zde.

Schumannova rezonance-Je to frekvence, ve které kmitá elektromagnetické pole nad zemským povrchem pod ionosférou. Tento prostor rezonuje stejně jako ladička a elektromagnetické vlny v něm vyvolávají blesky. Někdy se těmto frekvencím říká "tlukot srdce planety". Jde o nejdelší elektromagnetické vlny registrované na Zemi. Podle některých výzkumů se průměrná Schumannova frekvence postupně zvyšuje- v tom případě i ona by mohla teď být více slyšet. Více zde a zde.

HAARP-Jedná se o výzkumný projekt chování ionosféry a procesů v ní probíhajících, třeba polárních září a jeho cílem je zkoumat ionosféru s perspektivou vývoje pokročilé ionosferické technologie pro zlepšení komunikačních a navigačních systémů jak pro civilní, tak i vojenský sektor. Hlavní stanice HAARP se nachází na Aljašce. Podle časté konspirační teorie se ve skutečnosti jedná o americkou zbraň, která je schopna vyvolávat přírodní katastrofy po celém světě. Více jsem o tom psala zde

UFO-Na některých místech, kde lidé zaznamenali tajemné zvuky bylo zároveň sledováno i UFO. Chtějí nás tak snad kontaktovat mimozemšťané? :-)

"Pláč" Země-Někteří lidé se domnívají, že příroda nám děsivými zvuky dává najevo, že jí ubližujeme a varuje před tím, než se proti nám vzbouří.

Mezi další možná vysvětlení patří dále vulkanická činnost, tekuté písky, mořské vlny, popř. masové sluchové halucinace.

A k jakému vysvětlení byste se přiklonili vy a myslíte, že to někdy vůbec bude dostatečně objasněno?

Více se o tajemných zvucích ze země věnují na serveru pravdu.cz, např. v těchto článcích:

tinyurl.com/cwh2wq2

tinyurl.com/cfub3qq

tinyurl.com/cp5yl7k
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Tajemné zvuky ze země libor 05. 03. 2013 - 23:23
RE: Tajemné zvuky ze země Šárka 07. 10. 2015 - 12:43