Mark Frost-Paladinovo proroctví: Probuzení

16. březen 2013 | 23.09 |

thumb-Paladinovo_proroctviPřeklad: Jan Kozák
Vydala: Jota, 2013

jota-logo

Americký spisovatel, scénárista, producent a režisér Mark Frost se proslavil hlavně jako spolutvůrce (s Davidem Lynchem) kultovního seriálu Městečko Twin Peaks. 
Mj. píše také thrillery, tento, určený především mládeži (ale jistě zaujme i dospělé milovníky napětí), je prvním dílem z plánované trilogie.
Hlavním hrdinou je patnáctiletý student Will West. Jeho život byl vždycky trochu zvláštní. Rodiče se s ním často stěhovali a od malička mu kladli na srdce, ať se nikdy nesnaží vybočovat z řady a neupozorňuje na sebe. Chlapec o tom nikdy moc nepřemýšlel, dokud se jeho život neobrátil o 180 stupňů-zkontaktuje jej vedení prestižní soukromé školy (Centra integrovaného studia), protože v jednom z národně srovnávacích testů, které studenti běžně dělají, měl naprosto úžasné výsledky a nabídnou mu u nich studovat. Will s rozhodnutím neváhá-jen chvíli předtím totiž zjistil, že je pronásledován evidentně nebezpečnými tajnými agenty a s jeho rodiči se stalo něco zlého. Centrum je tak dokonalým úkrytem, protože funguje v přísném utajení, kdesi v odlehlých krajinách Wisconsinu.
Ani tady ale Willovy patálie nekončí. Párkrát mu dokonce zachrání kůži tajemný veterán z americko-vietnamské války, Dave. Je snad mladíkův strážný anděl? A proč se vlastně Will dostal do takového nebezpečí? S pomocí svých nových spolužáků a přátel-Ajaye s úžasnou pamětí, výborného atleta Nicka, tajemné Elise a něžné Brooke toto tajemství rozkrývá a zjistí, že jeho nepřátelé jsou i přímo v Centru-členové tajného klubu inspirovaného středověkými rytíři (paladiny). 

Napínavý příběh potěší nejen milovníky sci-fi technologií (ultramoderní tablety, "avatary" studentů, mechanické příšery), ale má i hlubší poselství, které přináší jak Willův tatínek svými moudrými pravidly, které chlapci několikrát zachrání život, tak postava školního trenéra Jericha, záhadného Indiána, který je možná spojen s přírodními a magickými duchy svého kmene víc než by moderní člověk čekal...

Tímto děkuji nakladatelství Jota, které knihu v češtině tento týden vydalo, za poskytnutí reading-copy k recenzi a budu se těšit na další díly.

Zdroj obrázku

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře