Filmy o mimozemšťanech

17. únor 2010 | 18.04 |

UFO odjakživa přitahovalo lidskou fantazii, stejně jako další záhady. To se odrazilo i v mnoha filmech. Připomeňme si ty nejslavnější z nich :-)

E.T.mimozemšťan (E.T.: The Extra Terrestrial), 1982

Jeden z nejkrásnějších filmů o UFO. Narozdíl od katastrofických akčních sci-fi jsou zde mimozemšťani, resp.zbloudilý E.T., který se ztratil své posádce vykresleni jako 154520__et_lhodní tvorové. Rozkošná příšerka se sblíží s dvojicí dětí, které mu pomáhají uniknout zájmu vědců a vrátit se domů. Film natočil hollywoodský matador Steven Spielberg a poprvé se v něm proslavila tehdy 7letá Drew Barrymore. Spielberg je dále autorem dalších dvou filmů o UFO-Blízká setkání třetího druhu a Válka světů.

Vetřelec (Alien), 1979

Tento kultovní sci-fi horor se později dočkal několika úspěšných pokračování. První díl natočil už na konci 70.let Ridley Scott a proslavila se v něm herečka Sigourney Weaver. Příběh se odehrává na vesmírné lodi, jejíž posádka na opuštěné planetě objeví líheň podivných vajec. Z jednoho se pak vyklube příšera, která se přisaje k jednomu ze členů posádky. Ostatní jej vezmou na palubu. Tam podivné stvoření zmizí, aby se pak vrátilo a smrtelně zaútočilo.

independence-dayDen nezávislosti (Independence Day), 1996

Slavný filmový hit Rolanda Emmericha se řadí mezi katastrofické sci-fi. Planetu Zemi hodlají obsadit a zničit mimozemšťané v obrovských létajících talířích. Na Zemi zavládne chaos a panika, lidstvo nakonec zachrání stíhací pilot a elektrotechnik a v boji nad zlými mimozemšťany zvítězí zrovna v den výročí americké nezávislosti. V hlavních rolích se zde objevili Jeff Goldblum a Will Smith.

Hvězdná brána (Stargate), 1994

Další Emmerichovo sci-fi, které bylo ohromným trhákem a vzniklo dva roky před Dnem nezávislosti. Tentokrát se děj Stargate15Review3-thumb-550x36odehrává mezi vyspělými mimozemšťany, kteří žijí podobným způsobem jako staří Egypťané. Lidé je objevili díky objektu popsanému neznámými symboly, který byl nalazen v u egyptských pyramid. Teprve po mnoha letech symboly rozluští egyptolog Daniel-znaky obsahují souřadnice pro cestu vesmírem na vzdálenou planetu. Jelikož expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, vydává se mladý egyptolog s nimi.

Znamení (Signs), 2002

Thriller, který se zabývá fenoménem tzv.kruhů v obilí. Pensylvánský farmář (Mel Gibson) objeví jednoho dne na svém poli tajemný obrazec složený z  kruhů a čar. Ty se začnou rychlostí blesku objevovat i na dalších polích v okrese a nakonec mnohem dál. Jde o veliký podvod nebo jsou skutečné? Fakta, která vyjdou najevo během vyšetřování tohoto tajemství navždy změní život dotyčného farmáře, jeho bratra i dětí. Tento film jsem bohužel ještě neviděla, ale jelikož jej režíroval M.Night Shyalaman, tvůrce jednoho z mých nejoblíbenějších filmů-Vesnice a kromě Gibsona zde hraje i skvělý Joaquin Phoenix, hodlám to napravit :-)

avatar-movieAvatar, 2009

Největší filmový hit poslední doby. Ochrnutý mariňák Jake se po svém zemřelém bratrovi stává členem expedice, která chce osídlit (a vykořisťovat) planetu Pandora. Jake dostane svůj vlastní avatar ve kterém vypadá stejně jako její obyvatelé a učí se s nimi žít, aby k němu získali důvěru. Nakonec se však zamiluje do mimozemšťanky Neytiri a zjistí, že lidé Na´vi, kteří žijí podobným způsobem jako třeba severoameričtí Indiáni, jsou mu bližší než vlastní expedice. Více jsem již na blog psala: rubrika Filmáček-Americké filmy. Režisérem je James Cameron (Titanic, Terminátor, Vetřelci).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Filmy o mimozemšťanech lucifersangel 17. 02. 2010 - 19:52
RE: Filmy o mimozemšťanech constricted 18. 02. 2010 - 16:28