Klaus-Rudiger Mai: Nejznámější tajná bratrstva

18. srpen 2013 | 21.47 |

Mýty, moc a skutečnost

Zednáři, ilumináti, rosenkruciáni, ale i další. Tajné spolky vždy přitahovaly pozornost a fantazii lidí. Mnozí věří, že členové tajných elit ovládají celou planetu. Kdo však od této knihy německého autora čeká konspirační teorie, bude zklamán. Kniha je sice nabitá zajímavostmi, ale působila na mě velmi seriózně. Pátrá po vzniku tajných společenství až do dávných dob, kdy vznikaly (např. historie zednářského bratrstva se zřejmě odvíjí až k dobám stavby slavného Šalamounova chrámu v letech 970-931 př. n. l.) až k jejich aktivitám v současnosti. Zároveň popisuje symboliku, rituály, jejich vztahy k historické i dnešní politice a další informace.
Kniha však není věnována jen těm úplně nejznámějším, které jsem zmínila v úvodu, ale např. i italské a čínské mafii, srbské nacoinalistické organizaci Černá ruka, karbonářům a některým dalším. A nechybí ani zajímavý pohled do dění ve Vatikánu.
Rozhodně zajímavé čtení pro všechy, které toto zajímá nebo se chtějí seznámit s nejen základními informacemi, ale nepotrpí si na laciné senzace. Je to taková "mini-encyklopedie" ovšem podána beletristickou a vlastně i napínavou formou, mínusem byl trochu těžkopádný překlad (?), občas jsem se v textu ztrácela.

O autorovi:

Klaus-Rüdiger Mai se narodil roku 1963 ve Staßfurtu a na univerzitě Martina Luthera v jihoněmeckém Halle (Saale) vystudoval němčinu, historii a filozofii. Nyní žije s rodinou Berlíně a je režisérem a dramaturgem v několika divadlech a také spisovatelem. Pod svým jménem napsal mnoho populárně naučných knih, mj. třeba o Michailu Gorbačovi, papeži Benediktu XIV., který letos odstoupil, Vatikánu, literatuře nebo náboženství. Pod pseudonymy píše detektivky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře