Pár nejnovějších postřehů...

9. březen 2010 | 20.00 |

...tentokrát o spiknutí homosexuálů ve vedení Českých drah a jak se snadno a rychle stát vlastencem.

Už jste určitě slyšeli o trapném výroku předsedy odborářů Duška, který prohlásil, cituji: "Homosexuál Žaluda drží s homosexuálem Slamečkou, homosexuál Slamečka má vazby na homosexuála Nováka (Gustav Slamečka je ministr dopravy, Jan Novák šéf úřadu vlády – pozn. red.). A na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet, a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. To mi věřte. Já tam chci založit spolek čtyřprocentní menšiny heterosexuálů, abychom měli rovné příležitosti. Můžu vám říct, že se tam bojím ohnout pro tužku na chodbě."
Přijde mi to stejně stupidní jako když někdo říká, že všem velkým podnikům vládnou Židobolševici plánující celosvětové spiknutí. Já tomu říkám paranoia nebo závist (Židé si vždycky uměli vydělat a obchodovat, což je podle mě hlavní důvod té odvěké nenávisti k nim). Jeden můj známý mi v diskuzi o tom napsal, že pan Žaluda (generální ředitel ČD) má jako jediný zaměstnanec neomezenou kartu na benzin. Není třeba kámen úrazu v tom? Že pan Dušek nic takového nemá a ještě mu, chudáčkovi, zdaní ostatní benefity? Je to pokrytectví. Nejprve se křičí, že stát se nesmí dál zadlužovat. Ejhle, zvýší se daně jistým skupinám obyvatel a křičí se, že to je nefér. A opět České dráhy dělají problémy. Co kdybychom stávkou začali vyhrožovat my, cestující? Proti tomu, že ČD má monopol, proti tomu, že vlaky mají běžně od půlhodiny výše zpoždění a jízdné vám nikdo nevrátí atd.atd.
Takže, jelikož nemám ráda ČD (protože jimi jezdím :-D) tak nezbožňuju ani pana generálního ředitele, ale Dušek by se nad sebou měl zamyslet. V hospodě u piva ať si vykládá co chce, ostatně hláška o sehnutí se pro tužku se hodí spíš do hospody čtvrté cenové kategorie, kde se scházejí největší primitivové. Ale v tak vysoké funkci, na veřejnosti a v médiích by se mohl vyjadřovat jiným způsobem. I když, kdo nám má dávat příklad, že. Politici ve svých výrocích nejsou o moc lepší. A co dalšího se v tomto případě opět ukázalo-omluvy jsou brány jako něco, čemu se v naší společnosti každý vyhýbá jako čert kříži.
A další věc, která mě zvedla ze židle-vlastenecký zákon na Slovensku 
www.ct24.cz/svet/82688-slovensky-vlastenecky-zakon-povinna-laska-k-vlasti/ Vím, že mám i čtenáře ze Slovenska takže by mě zajímal jejich názor, ale co jsem četla, tak lidé moc nejásají, nehledě na to, že sami ředitelé a učitelé ze slovenských škol říkají, že by přivítali raději peníze na něco "užitečnějšího" než na vlajky a státní znaky do všech učeben. Vlastenectví je ok, ale takový zákon zavání ultranacionalismem ze kterého mám obavy. Ano, nacionalista není to samé co neonacista a proti zdravým vlastencům nic nemám, ale u mnohých je jen tenká hranice mezi nacionalistickým a neonacistickým smýšlením. U nás bych takový zákon rozhodně neuvítala. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Pár nejnovějších postřehů... constricted 10. 03. 2010 - 16:06
RE: Pár nejnovějších postřehů... bushido 13. 03. 2010 - 13:30
RE: Pár nejnovějších postřehů... libor 14. 03. 2010 - 11:00