Alanis Morissette: You Oughta Know

13. říjen 2013 | 21.24 |

alanis-morissetteYou seem very well, things look peaceful
I'm not quite as well, I thought you should know
Did you forget about me, Mr. Duplicity?
I hate to bug you in the middle of dinner
It was a slap in the face how quickly I was replaced
Are you thinking of me when you fuck her?

Cause the love that you gave that we made wasn't able
To make it enough for you to be open wide, no
And every time you speak her name
Does she know how you told me you'd hold me
Until you died, til you died
But you're still alive

Alanis Nadine Morissette se narodila 1. června 1974 v hlavním kanadském městě Ottawa francouzskému otci a maďarské matce. Už ve 14 letech vyhrála americkou talentovou soutěž Star Search a roku 1992 získala svou první cenu Grammy jako nejlepší zpěvačka roku za debutové album Alanis. Mezinárodně prorazila však až o 3 roky později po odstěhování se do L.A. a vydání alba Jagged Little Pill, kterého se prodalo přes 40 milionů kopií po celém světě a stalo se nejprodávanějším debutovým albem. Získala s ním mj. 4 ceny Grammy-za nejlepší rockovou píseň (právě You Oughta Know), rockové album, album roku a nejlepší zpěvačku roku. 
S vydáním dalšího alba Under Rug Swept (2002, nejznámější singl Hands Clean) začala také sama skládat a své desky produkovat.
Hraje i ve filmech a seriálech, nejznámější je její role Boha ve filmu Kevina Smithe Dogma nebo doktorky Audry v seriálu Weeds.
Dlouho chodila s hercem Ryanem Reynoldsem, který ji roku 2007 opustil kvůli Scarlett Johansson. O 3 roky později se vdala za manžela rappera Maria "MC Souleye" Treadwaye a má s ním 2letého syna Evera.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře