Fungující stát prosadí jen nefungující strana...

29. říjen 2013 | 09.57 |

...usoudila zřejmě ČSSD a hned po volbách se rozhodla odstřelit svého předsedu, který je dovedl k předčasným volbám, ve kterých vyhráli, byť s méně hlasy, než čekali, aby se k moci prodralo zemanovské křídlo. Bravo. Nepamatuji si, kdy nějaká jiná strana hned den volbách takhle zradila své voliče. Samozřejmě jako většina slušných lidí stojím na straně páně Sobotky. Nedělám si jakékoli iluze, že by měl svatozář a byl čistý jako lilie, to v nejvyšší politice bohužel asi nikdo, ale je to jejich řádně zvolený předseda a jestli mu někdo z ČSSD přikládá vinu za to, že získali asi o 10% méně hlasů než očekávali, za to nemůže jen on, ale i pánové Hašek, Tejc, Škromach a další, kteří jsou ve vedení strany také drahně let. Předpokládám ale, že ani v nejmenším nepočítali, kolik lidí tím naštvou. Přesně to vystihl jeden z komentářů na Twitteru: "Tisíc lidí demonstruje v Praze na podporu předsedy ČSSD. Ano, i tohle, nedávno asi dost nepředstavitelné, dokázal způsobit Zeman." 

Volila jsem sociální demokracii. Ne zemanovce ani zemanokracii. Že náš urážlivý ješita na Hradě není žádný nadstranický prezident, který bude společnost spojovat a ne rozdělovat, to si asi každý už uráčil všimnout. Ne, že by se tím nějak zvlášť lišil od Klause, mohli by si podat ruku, ale vidíme, že už jeho projev při inauguraci byla lež. Stejně jako ty jeho ostrůvky pozitivní a negativní deviace. Na státní svátek nepozval na Hrad univerzitní rektory, ale mj. třeba neonacistického novináře A. B. Bartoše (nácek a novinář! To jsou přece hned dva ostrůvky negativní deviace!). Ale zpět k ČSSD. Ačkoli jsem je volila "proti" Kalouskovi, musím souhlasit i s jeho komentářem o zradě na voličích a už nikdy více. Výjimečně jsem dala šanci velké straně namísto malé, ale už teď mě to mrzí a příště budu opět raději podporovat nějakou menší stranu. A věřím, že nejsem jediná. ČSSD se tímhle přístupem rozloží zevnitř jako nedávno ODS a aby to nedopadlo tak, že v příštích volbách se bude, stejně jako oni, plácat někde na hranici vstupu do Sněmovny. Ale možná to tak má být. Po téměř čtvrtstoletí, kdy se tyhle strany co volby střídaly u moci, aniž by v nich zavanul čerstvý vítr, ale naopak se stále více rozkládaly, tak mají šanci se konečně probrat.

Jinak se k výsledkům zatím nevyjadřuju, jen by mě zajímalo, čím Babiš napustil ty koblihy...No, třeba překvapí, ale zatím je to pro mě nečitelná strana a bojím se, aby to nebyla druhá "vévéčka". O Tomiovi radši pomlčím, nejvíc jsem zvědavá na lidovce, jestli bude dobře, že se dostali zpátky.

A co myslíte vy? Můžete hlasovat i v nové anketě (v menu vpravo).

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Fungující stát prosadí jen nefungující strana... libor 29. 10. 2013 - 14:18
RE(2x): Fungující stát prosadí jen nefungující strana... marieke 29. 10. 2013 - 15:05