Howard David Johnson a jeho obrázky

29. listopad 2013 | 21.04 |

hdj5H. D. Johnson je americký fotorealista, ilustrátor a malíř známý hlavně díky svou histrorickou, mytologickou a duchovní tvorbou. Používá různé techniky od olejového plátna po digitální média. Ačkoli maluje realistickým způsobem, vytváří svět folklorních a mytologických postav kombinující tradčiní styly se současnými digitálními technikami. Specializuje se na archetypální a idealizované ikonické obrazy a je částečně ovlivněn slavnými ilustrátory z 19. stol. a pre-rafaelity. Dále je ovlivněn řeckou, keltskou a severskou mytologií, Artušovskými legendami a dalšími prvky světových mytologií.

Narodil se 2. září 1954 v Německu americkým rodičům. Vystudoval výtvarná umění na Texaské univerzitě v Austinu a svou kariéru začal jako vědecký ilustrátor pro zdejší Školu paleontologie, která zkoumala dinosaury. Naučil se zde i jemným detailům historických maleb. Dále ilustroval nebo animoval knihy, časopisy, filmy, hry a počítačový software pro National Geographic, Cambridgeskou, Oxfordskou a Texaskou univerzitu, Adobe Photoshop, knižní nakladatelství Doubleday nebo filmová studia Universal a Paramount a další. Jeho díla vystavovalo i Britské muzeum v Londýně nebo Metropolitní muzeum umění v New Yorku.

Roku 1996 založil Školu ilustračního umění Brandywine, která se zaměřuje na výuku klasické realistické malby a tradičního umění, které bylo ve 20. stol. zatlačeno do pozadí abstrakcí a expresionismem.

Oficiální stránky

hdj2

johnson-howard-david-pixie-dus

hdj7

hdj8

hdj4

hdj3

hdj6

hdj9

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře