Hobit: Šmakova dračí poušť

17. prosinec 2013 | 20.30 |

(The Hobbit: The Desolation of Smaug)

Am.-novozélandské fantasy, 2013. Hrají: Ian McKellen (Gandalf), Martin Freeman (Bilbo Pytlík), Richard Armitage (Thorin), Aidan Turner (Kili), Luke Evans (Bard), Orlando Bloom (Legolas), Evangeline Lilly (Tauriel), Lee Pace (Thranduil) a další. Režie: Peter Jackson. 

Pár let po zfilmování Tolkienova Pána prstenů se režisér Peter Jackson pustil stejně velkolepě do jeho další trilogie, Hobit, která vypráví o tom, co se událo před Frodovým dobrodružstvím s prstenem. V druhé části pokračuje cesta trpaslíků pod vedením Thorina Pavézy a za doprovodu hobita Bilba a čaroděje Gandalfa s cílem získat zpět Osamělou horu a trpasličí království Erebor. Výprava opět čelí útokům skřetů a dalších oblud, jsou uvězněni v království lesních elfů, kde se setkáváme i s krásnou bojovnicí Tauriel, přeplavou do Jezerního města a konečně se ocitají u Osamělé hory, kde čelí zatím nejnebezpečnějšímu protivníkovi-jejímu strážci, draku Šmakovi.

Jelikož to byl můj první film v 3D :oops: (pokud nepočítám Titanic loni :mrgreen: ale ten byl remasterovaný takže to nebylo ono) kochala jsem se spíše vizuálními efekty, v předchozích příbězích se musím ještě trochu dovzdělat :oops: No, připadala jsem si jak ti lidi na začátku minulého století, co utíkali z kina, když jel na plátně vlak, pořád jsem uhýbala, když se na mě něco řítilo :-D K relevantnějším recenzím vás odkážu např. na Aktuálně nebo AV Mania.

Dotazníček k filmu

1. Proč jsem si vybrala právě tento film?
Protože mě na něho pozval kamarád a šli jsme celá parta 
:mrgreen:

2. Definujte film až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným jménem).
Dobrodružství.

3. Definujte film jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Bojovat.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Tak hádejte...samozřejmě bych chtěla být elf. Nejvíc se mi líbili Bilbo (i když z jeho nehynoucího optimismu jsem chvílemi měla osypky :-D) a Gandalf, nejméne skřeti a král lesních elfů, pěkný slizoun.

5. Pokuste se v příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno pozitivum.
Vizuální efekty, spousta zajímavých postaviček, napětí a dobrodružství v zajímavých kulisách.

6.  A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na filmu vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba ve filmu, ale třeba i v chování postav.
Těžko říct, protože nejsem tolkieonolog, neviděla jsem první díl a Pána prstenů jen matně, takže nemám výhrady jako pravověrní fanoušci, i když určitě nějaké nesrovnalosti tam byly. Nevadila mi ani elfka Tauriel, která v knižní předloze není, holt v americkém trháku musí být pěkná odvážná žena (popř. elfka, mimozemšťanka apod.) a alespoň trochu romantická linka :mrgreen: Celkově to bylo zajímavé zpestření od nízkonákladových komorních psychologických filmů, které sleduji obvykle.

the-hobbit-the-desolation-of-s

the-desolation-of-smaug

hobbit-trailer-smaug-featured

tauriel

2013-movie-preview-the-hobbit-

The-Hobbit-The-Desolation-of-S

Zdroj obrázků: Google 


Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře