#czarnyprotest

3. říjen 2016 | 22.52 |

protest

Dnes je to přesně 2 roky, co jsem podstoupila potrat a chtěla bych všem ženám/dívkám říct, pokud vyloženě nehrozí riziko, že vaše dítě bude vážně nemocné nebo postižené, nebo pokud nehrozí zdravotní riziko vám nebo pokud nejde o těhotenství způsobené znásilněním, nedělejte to!!! Ty všechny ostatní důvody, jako, že otec dítěte je hajzl, že nemáte dost peněz nebo dodělanou školu, ty se totiž vždycky dají vyřešit a nestojí za to, abyste do konce života měly v srdci díru. A obzvlášť to nedělejte, když vám už táhne na 30 a všichni ostatní si naopak pořizují...v 16 se ta díra ještě zacelit dá a celý život máte před sebou, v 27, jako tehdy bylo mně, to už je víc na hovno. Možná by můj život mohl dnes vypadat úplně jinak, kdybych se před těmi 2 lety nerozhodla odmítnout největší dar, který mi Bůh kdy mohl věnovat...kdyby, kdyby, kdyby.

Ale proč to píšu. Shodou okolností přesně na toto mé "výročí" protestují desítky tisíc (!) polských žen proti návrhu nového zákona, který by v této CIVILIZOVANé STřEDOEVROPSKé zemi mohl ještě víc zpřísnit už tak velice omezenou možnost jít na potrat a dokonce se hovoří o tom, že tento zákon by zákrok neumožňoval ani ženám, které byly znásilněny, bylo by ilegální vzít si postkoitální antikoncepci (tzv. pilulku po) a vězení by mohlo hrozit i ženám za samovolný potrat...uh Shocked A já je podporuju alespoň tím hashtagem na sociálních sítích, protože to, co jsem napsala výše je jen můj skromný osobní názor (pocit) a rozhodnutí vždy záleží jen na té dotyčné ženě nebo dívce, tak jako záleželo na mně - a rozhodně nepovažuji práva embrya za větší než má žena!!! (Mnoho lidí říká, že by se měl brát v potaz i názor otce dítěte, samozřejmě, pokud to jde, měli by se dohodnout, ale většinou jdou na potrat ty ženy, kde "otci" dítěte je to úplně šumák....ale kromě otce do toho nemá mluvit žádný muž, bude s tím snad žít on???).

Je naprosto nepřípustné, aby do toho mluvil stát...každý stát, který se rozhodne plést do politiky, zákonodárství, soudnictví, školství apod. náboženská dogmata se vrací o několik století zpět...proč jsem tak zvýraznila slova civilizovaná a středoevropská země? Protože v dnešní době diskutéři na netu nedělají nic jiného, než panikaří kvůli islámu a hrdinně "bojují" za práva evropských žen, které nám prý mají muslimští uprchlíci sebrat...takže tohle jsou ty naše křesťanské hodnoty, přikazovat ve 21. století polovině obyvatel nějakého státu, jak smějí nakládat se svým tělem? Vážně? Já myslím, že ne, takže šup šup, doufám, že Polky aspoň na dálku podporujete tak jako já, jestli vám opravdu záleží na lidských právech a jejich dodržování ;-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: #czarnyprotest boudicca 04. 10. 2016 - 22:09
RE: #czarnyprotest tlapka 12. 10. 2016 - 18:09
RE: #czarnyprotest marieke 13. 10. 2016 - 19:21
RE: #czarnyprotest ver. 29. 10. 2016 - 19:09