Krajské volby 2016-víte, proč (a koho) volíte?

4. říjen 2016 | 13.55 |

Jak už název napovídá, v krajských volbách se volí do krajských zastupitelstev a volíme tam lidi, kteří slibují (tedy ještě lepší než slibovat, je mít nějaké konkrétní plány, že ano), že udělají něco pro kraj, kde žijeme a vytvoří z něj lepší místo k životu. Všechno tedy na krajské úrovni. To znamená třeba, jak podpořit investice a tím zaměstnanost. Postavit nový obchvat nebo opravit silnici. Jestli bude potřeba více školek, základních a středních škol nebo jestli je demografická situace taková, že se některé uzavřou. Jak nalákat do kraje turisty. Kde získat prostředky pro vybavení nemocnic. Jestli budou krajské a městské úřady transparentní. Jak se starat o životní prostředí. A tak bych mohla pokračovat, témat k řešení je samozřejmě na krajské úrovni spousta.

Ale pak jsou záležitosti, které krajští zastupitelé zas tak zvlášť neovlivní, to má za úkol vláda (parlament). Třeba vystoupit z EU a NATO. Nebo kvóty na uprchlíky. Nebo zakázat islám. Nebo vyhnat všechny nelegální imigranty. Já třeba bydlím ve Zlínském kraji a vidím tady billboard se sloganem Žádný ilegální imigrant ve Zlínském kraji. To je tedy opravdu zásadní téma a rozhodně budu volit podle toho. Navíc mají pravdu, protože jsem fakt neslyšela o tom, že by se tu pohybovali nějací nelegální imigranti. Lol. To fakt není na úrovni krajů nic důležitějšího? To už nikoho nezajímá zaměstnanost, školství, zdravotnictví a ty další věci, co jsem napsala na začátku? Nemluvím jen o našem kraji, uprchlická krize je evidentně nr. 1 letošních voleb všude, což je vtipné v zemi, kam prakticky žádní uprchlíci nemíří.

Takže pls, než to hodíte někomu, kdo se snaží udělat si kariéru na v čR prakticky neexistujících upchlících a bububu islámu a ještě vám k tomu slíbí vystoupení z EU, tak se podívejte, jestli má i nějaký jiný program než jenom tohle, abyste pak nesplakali nad výdělkem. Šťastnou ruku!

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Krajské volby 2016-víte, proč (a koho) volíte? sayonara 06. 10. 2016 - 10:20