Nemilý pane prezidente...

22. říjen 2016 | 12.58 |

...jelikož to, co v poslední době předvádíš-sice jsi s tím začal brzy po svém zvolení, ale teď už to začíná být neúnosné, rozhodla jsem se ti napsat otevřený dopis. Nevykám ti, protože za prvé můj prezident teda fakt nejsi a za druhé si tě nevážím. Abychom si hned ze začátku rozuměli, nepatřím k, jak ty říkáš, fašistické pražské kavárně, ani nejsem, jak říkají tví voliči, když ti někdo něco vyčte, frustrovaná z toho, že nevyhrál KS. Ono je totiž celkem logické řešit to, co provádí prezident (tedy ten, kdo prezidentské volby vyhrál) než řešit toho, kdo je nevyhrál :-D Takže teď se doufám chápeme a hned k věci, hned ti vysvětlím, proč nejsi můj prezident a proč si tě nevážím.

1. Jsi čínský vazal. Tušili jsme to už dávno, ale tvým poníženým memorandem jsi to jen dokázal. Tedy pardon, nejen ty, ale i ti tři další nejvyšší ústavní činitelé. Včetně Sobotky bohužel. Dodnes jsem ho považovala za vcelku rozumného a mezi tím, co v současnosti předvádí celá řada politiků, i umírněného. Tímhle jsme ale spolu skončili, Bohušu, je mi líto. Takže teď budu mluvit v množném čísle-vy čtyři nejvyšší ústavní činitelé, nemluvte za můj národ nebo aspoň ne za mě. Mně je úplně šumák, co si rudý bratr myslí o návštěvě Dalajlamy. Nevím, co spolu kujete, Čína rozhodně nepatří k největším investorům v ČR (zde), a to ani když své investice u nás navýší (zde). Ani nevím, čímpak ti soudružka velvyslankyně pohrozila, když jste to smutné prohlášení vydali hned po její návštěvě (mimochodem, je zajímavé zmínit, že to není poprvé), ale i to je mi jedno, já nejsem Číňanka, nýbrž Češka, obyvatelka stále ještě demokratického státu (i když se snažíš nás vrátit o 30 let nazpět, ale to se ti doufám nepodaří, ačkoli už začínám mít strach) a jakožto demokratický stát si sem můžeme zvát koho chceme (nehledě na to, že zrovna s Dalajlamou se setkalo jen pár politiků, zatímco jinde, dokonce hned vedle na Slovensku, ho běžně přijímají prezidenti i premiéři....což dřív nebyl problém ani u nás, ale jak už jsem zmínila, díky tobě se řítíme úplně opačným směrem než třeba to Slovensko) a nechápu, co je Číně do toho.

2. Jsi ruský vazal. Investice z Ruska sice rostou, ale moc se jim nedaří. Jinak platí to samé, co u Číny - naše země nemá žádný důvod se k této zemi chovat jako vazal, pokud sis nevšiml, tak tanky odjely už dávno. Nebo bude další tvůj krok zvací dopis, když už jste s těmi tvými činiteli nacvičujete podlézavá prohlášení?

Mimochodem, když už ti bylo válení se na Rhodosu s KGBáky větší prioritou než pohřeb Šimona Perese, kterého se účastnili představitelé většiny civilizovaných států, tak si ty svoje cesty příště laskavě zaplať sám nebo ať ti to zaplatí kamarád Jakunin, ne, že to bude platit vláda.

3. Z národních svátků děláš frašku. Mám návrh. Co takhle zrušit vyznamenávání lidí k příležitosti 28. října, prostě po dobu tvého mandátu nikoho nenavrhovat ani nevyznamenávat a vrátit se k této tradici až bude na Hradě někdo jiný (stačí kdokoliv s alespoň kousíčkem nějaké elementární slušnosti)? V takových případech opravdu není místo pro tvou proslulou pomstychtivost, jako jsi opět teď ukázal, když ses na poslední chvíli ze seznamu vyznamenaných rozhodl vyškrtnout pana Bradyho, který je čirou NÁHODOU strýc ministra Hermana, který se setkal s Dalajlamou Shocked čímž se obloukem vracíme k bodu č. 1. Neskutečné.

28. říjen ale není jediný svátek z kterého děláš frašku. To, co jsi předvedl loni 17. listopadu, den, který je u nás už 2x v historii připomínkou boje za svobodu a demokracii, kdy ses na Albertově poplácal po zádech s náckem a magorem Konvičkou a zakázal jsi na toto místo přijít studentům, kteří se tu tradičně scházejí, protože je to i "jejich" svátek, je ultrahnus a už teď se děsím, co vymyslíš letos.

4. Jsi hulvát. Tu komedii s Peroutkovým článkem už ani nemá smysl rozmazávat, každopádně ses mohl jeho vnučce omluvit nejpozději, kdy tak rozhodl soud (smutné, když soud musí prezidentovi nařídit, aby se omluvil za to, že neoprávněně nařkl někoho, že měl kladný vztah k nacistům, že? To by jinde bylo nepřípustné). Další z mnoha příkladů tvého hulvátství je ovšem i kondolence k úmrtí nejlepší čs. sportovkyně všech dob, paní Čáslavské. Zatímco od rána chodily kondolence z celého světa, ty ses k večeru zmohl na dvě tři chladné věty. Proč říkám chladné? Protože rozhodně nebyly tak vřelé a rozvité jako ty, kterými jsi v přibližně stejné době kondoloval při úmrtí uzbeckého autoritářského prezidenta (srovnání zde). Nevím, v čem byl ten pán z Uzbekistánu pro naši zemi významnější než paní Čáslavská, ale jistě máš své důvody ;-)

5. Lžeš. Všude a pořád. Poslední eskapádou je např. tvůj boj s leteckými dispečery. Tak ti prostě bylo jedno, jestli na pohřeb prvního slovenského prezidenta přiletíš včas, stačí to říct rovnou a nedělat z nás a z odborníků debily. A nedržíš sliby-co ta Mynářova prověrka?

A to je prosím vše za posledních pár měsíců, psát o všech tvých přešlapech od začátku mandátu, to bych tento dopis/článek psala týden. Napadá mě ještě třeba "smrt abstinentům a vegetariánům", to myslíš i mojí mamce? Ta totiž splňuje oba body. Bohužel s takovou intenzitou, jakou teď přitvrzuješ, se dá ještě i za necelé 2 roky hodně zkazit a to je na tom nejhorší. Nemluvě o tom, že se může stát, že to bude trvat až do roku 2022, protože tenhle národ zapomíná rychle. Pro mě ale prezident nejsi a opravdu by mi udělalo radost, kdyby ses vzal za ruku i s tím tvojím trotlem Ovčáčkem, který už je slušným lidem akorát pro smích, a šli odpočívat zpátky na Vysočinu, myslím, že je toho fakt moc, jak pro tebe, tak pro nás a všem by se nám ulevilo.

S pozdravem (ale rozhodně ne s úctou)

občanka ČR, která se s tebou rozhodně neztotožňuje, v ničem mě nereprezentuješ a považovala bych za nešťastné, abych tak byla kýmkoli vnímána

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Nemilý pane prezidente... radus 22. 10. 2016 - 12:37