Co Čech to nudista? A ptal se někdo NÁS?

12. červenec 2017 | 19.40 |

Marilyn Monroe in Bikini and SSlušnočeskem zahýbala další "aféra"...maminky v burkinách s dětmi si dovolily jít se vykoupat do pražského bazénu načež je vyfotil uvědomělý občan mající strach z terorismu a špíny (mimochodem, to focení cizích lidí bez jejich souhlasu mi začíná celkem vadit), nasdílel na FB a už se jen těšil z nenávistných komentářů, které vyvolal (naopak dotyčný aquapark na tyto komentáře naštěstí nedal)...

Nebudu se tady rozepisovat o tom, že burkiny jsou ze stejného materiálu jako jiné plavky, že ta 1,5 miliardy lidí opravdu nejsou všichni opice, takže se kupodivu taky sprchují, že je tento styl plavek hitem např. v Číně, kde ženy nepovažují opálenou kůži za atraktivní, že jsou ideální pro lidi s lupénkou a jinými kožními nemocemi atd., chci jen říct, tohle není reakce vyvolaná opodstatněným strachem (opodstatněný strach by to byl, kdyby se u nás běžně v bazénech odpalovaly paní v burkinách i se svými dětmi), to je jen hysterie a nenávist a evidentně by se slušným Čechům líbilo, kdyby ženy měly vstup do bazénu jen pokud budou v tangách a nahoře bez (sorry, spousta z nás se nikdy necítila dobře ani ve dvoudílných plavkách a daly bychom přednost jednodílným či tankinám, ale to asi budeme moc zahalené, že? :-( ).

Takže milí čeští pánové (většinou tohle řeší chlapi), vy se rádi chlubíte, jak si u nás ženy mohou nosit, co chtějí (ale pokud si někdo cizí nosí, co chce on, to už je problém, co), ale uvědomte si, jak se chováte (ačkoli to není jen problém u mužů, tohle do nás vtloukají i ženské časopisy a média celkově): Mᚠsuper postavu a ráda ji ukazuješ? Fajn, rád se podívám, ale jsi lehká. Nemᚠperfektní postavu? Tak měj soudnost. Jsi žena po porodu? Měla bys ses co nejdřív dát do formy, a se manželovi neznechutíš. Jsi žena po porodu a cvičíš? Jsi povrchní, měla by ses radši starat o děcko. A to se samozřejmě týká i mužů (dbá o sebe moc-je šampon, dbá o sebe málo-je opice) a tak bych mohla pokračovat. Tyhle protichůdné řeči a posedlost dokonalostí může jednou ohrozit i vaše děti, až budou v pubertě, kdy je to nejt잚í a může to skončit sebepoškozováním, anorexií, bulimií nebo dokonce sebevraždou, a to se týká jak dívek, tak chlapců, takže bacha na to.

Nejprve si laskavě zameme před svým prahem, než si budem fotit cizí lidi a urážet je na sociálních sítích. V zemi, kde každé léto cítíme, že pro spoustu mužů (ale i žen) je deodorant stále sprosté slovo je vtipné rozčilovat se kvůli "nehygienickým" burkinám. V zemi, kde rapidně roste obezita (opět mezi oběma pohlavími, ale i dětmi) je vtipné řešit, že se někdo holt zakrývá víc než vy. Já taky nechodím po lidech u bazénu a neříkám jim, že mi vadí vyvalené pivní pupky (o tom, co spousta lidí v bazénech a jiných vodních plochách provádí-bez ohledu na národnost, víru či barvu kůže se snad ani rozepisovat nebudu). Za chvilku bude Prague Pride, to zas budete vřískat, co ti buzeranti lezou do ulic v duhových minioblečkách, co? Takže zamete si před svým prahem a nechte to na NÁS ženách (a samozřejmě i mužích-tedy těch, co nepatří do vaší party pivních pupků s propocenýma nátělníkama a ponožkama v sandálech-ti většinou kritizují oblečení ostatních nejvíc). Některá ráda celoročně nosí mini, jiná rifle a mikinu, některá se opaluje nahoře bez, jiná dá radši přednost těm tankinám nebo jednodílným plavkám, další se na veřejnosti neodhaluje vůbec...žij a nech žít, proč útočíte na lidi, kteří si vás taky nevšímají?

"Fun fact" na závěr: 5 minut před tím, než jsem šla psát tento článek se objevila zpráva, že po Splitu a Dubrovníku se také chorvatský Hvar rozhodl pokutovat lidi, co budou chodit po ulicích jen v plavkách. Tato zpráva vzbudila mezi slušnočeskými diskutéry neskutečný vztek a odpor, arogantní Chorvati, co si to dovolujou, už tam nikdy nepojedu, bleble. Hehehe, nejsme náhodou u toho? V dnešní době je v módě vřískat Naše země naše pravidla, proč vám teda vadí pravidla v cizích zemích? :-D Když už jste takoví turisti, tak si o tom Hvaru něco zjistěte, je to starobylý přístav, to, že mají moře pár kroků od centra neznamená, že jim tam lidi musí chodit po památkách v plavkách, ačkoli dle diskuze to opravdu vypadá, že co Čech to nudista, když jim tak vadí, že se budou muset po odchodu z pláže PŘEVLÉCT!!!!

S tím mimochodem souvisí ten oblíbený "argument", který se 10000x objevil i u paní v burkinách: ONI by nás u NICH taky ukamenovali...Fakt? Nutí snad někdo ty tisíce turistek v Tunisku, Egyptě, Turecku, SAE a dalších islámských turistických zemích oblíkat si burkiny a kamenuje je na plážích za to, že nemají na hlavě šátek? Samozřejmě bavíme se o hotelech a rezortech, ale kromě moře jsou další důvody cestování většinou hory, pouště a památky a to teda pardon, to má jako někdo potřebu chodit po horách, poušti a památkách v bikinách?

Ano, většina mých otázek v tomto článku je řečnická, ale na závěr ještě jedna: Chceme být tolerantní nebo chceme být jako "tamti oni"?

PS: Na ilustračním obrázku je samozřejmě Marilyn Monroe, v dobách, kdy ženy uměly být sexy, aniž by ukazovaly vše.

Zpět na hlavní stranu blogu

Moderované komentáře

RE: Co Čech to nudista? A ptal se někdo NÁS? sayonara 12. 07. 2017 - 19:47
RE: Co Čech to nudista? A ptal se někdo NÁS? radus 19. 07. 2017 - 09:49
RE: Co Čech to nudista? A ptal se někdo NÁS? lavi 23. 07. 2017 - 09:54
RE: Co Čech to nudista? A ptal se někdo NÁS? v. 25. 08. 2017 - 08:55
RE: Co Čech to nudista? A ptal se někdo NÁS? marieke 28. 09. 2017 - 23:07