Sophie Kinsella: V rytmu charlestonu

7. listopad 2010 | 22.24 |

Příběhy, kde vystupuje duch nemusí být vždy jen strašidelné a smutné. Britská autorka S.K. pojala duchařskou tématiku jinak.
Hlavní hrdinkou je mladá Londýňanka Lara, kterou pořád pronásleduje smůla. Přítel se s ní zničehonic rozešel a kamarádka se kterou založily firmu pro vyhledávání manažerů se zamilovala na dovolené v Indii a nechala Laru na všechno samotnou. K tomu ji odmítl i její vlastní strýček Bill, multimilionář, kterého žádala o práci a zemřela 105letá prateta Sadie. Lara ji za života moc nepoznala, ale zrovna ona se jí stane osudnou. Sadie se jí totiž začne zjevovat jako duch rozmazlené 23leté dívky a žádá Laru, aby jí našla ztracený náhrdelník. Po počátečním šoku se děvčata spřátelí, i když často mezi nimi dochází ke konfliktům. Sadie vzpomíná na veselé doby svého mládí ve 20.letech 20.stol., jazz, koktejlové večírky a flirtování s muži a Lařin styl života moc nechápe. Laru zas rozčiluje její ráznost a neomalenost a umění ji uvádět do trapasů. Třeba když ji Sadie přemluví, ať pozve na rande úplně cizího muže, vysoce postaveného manažera z Ameriky, aby si s ním mohla prostřednictvím Lary zatančit svůj milovaný charleston. Přesto jí Lara pomáhá dál hledat náhrdelník, protože čím víc se zajímá o to, proč je tak důležitý a o Sadiinu minulost celkově, naráží na spoustu starých tajemství, která jí nedají spát.
Román V rytmu charlestonu je svým způsobem červená knihovna, ale je zábavně napsaný, mnohokrát jsem se u něj musela smát nahlas a je to prostě příjemná oddechovka. Sophie Kinsella (nar.1969), vl.jménem Madeleine Wickham se proslavila sérií humoristických knih o nakupování z nichž jedna již byla zfilmována (Báječný svět shopaholiků-Confessions of a Shopaholic), ale napsala i další knihy. Já od ní kromě V rytmu charlestonu četla ještě Bohyně v domácnosti a tu také doporučuji, protože je to vtipné čtení o tom, jak se vysoce postavená právnička poněkud omylem stane hospodyní u venkovské rodiny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře