Meg Cabotová: Princezniny deníky

8. listopad 2007 | 22.02 |

Překlad: Eva Lapáčková
Vydala: Euromedia Group-Knižní klub, 2001
Hlavní postavy:
Mia Thermopolisová-sympatická, trochu ostýchavá dívka, která se nečekaně dozví, že je princezna
Helena Thermopolisová-Miina bohémská maminka, umělkyně
Phillipe Grimaldi Renaldo-Miin zmatkářský otec, kníže
Lilly Moscovitzová-Miina nejlepší kamarádka, rázná a živá osůbka
Michael Moscovitz-Lillyin inteligentní bratr
Josh Richter-Miina platonická láska
Grandmére-Miina extravagantní babička


Mia Thermopolisová je sympatická 14letá středoškolačka z Manhattanu, která žije jen s maminkou a velkým kocourem Tlusťochem Louiem. Jako skoro každá dívka jejího věku i ona má svá trápení-není spokojená se svou postavou, její maminka chodí s učitelem matmatiky, jediného předmětu ze kterého Mia propadá, ve třídě se nad ni povyšuje nafoukanaá spolužačka Lana a populární krasavec Josh do kterého se Mia zamilovala ani neví o její existenci.

Během jediného dne se však Miin život obrátí naruby-dozví se, že je princeznou a nástupkyní trůnu malého evropského knížectví Genovie. Od té chvíle má v patách osobní stráž, pohádá se s nejlepší kamarádkou, zapřísáhlou antiroajalistkou Lilly a navíc musí chodit na "hodiny princeznování" s přísnou a hodně extravagantní grandmére.

Postupem času Mia pochopí, že pro princeznu není nejdůležitější vědět jak se chovat na večeři s ministry cizch zemí, ale hlavně mít dobré srdce a upřímnou povahu.

O autorce:
Meg Cabot (1967) se narodila v americké Indianě, žila i v Kalifornii a Francii. Nyní bydlí v New Yorku se svým manželem a jednookou kočkou Henriettou.
Pod pseudonymem psala historické romny pro ženy, jinak píše hlavně pro mládež, kromě třídílné série o princezně Mii napsala např. cyklus Mediátor (duchařské příběhy pro mládež). Je také ilustrátorkou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře