Přemluv Zelenku, Issovou a Mádla ať nejsou trapní

24. duben 2010 | 12.08 |

...aneb jak v tříminutovém spotu jedním dechem urazit seniory včetně vlastních prarodičů, obyvatele vesnic, leváky (ano, LEVÁKY nikoli levičáky), zavtipkovat si nad asociací Kundery s ženským přirozením a v podstatě označit levicově smýšlející lidi za nesvéprávná hovádka.

Petr Zelenka patřil vždy mezi mé oblíbené režiséry, ale co touhle propagandistickou rádobyvtipností předvedl mě fakt dostalo. Buď mu ruplo v kouli nebo dostal dobře zaplaceno jinak si neumím představit, kde přišel na nápad natočit takovou slátaninu. Na pubertální chování Mádlovo jsem již zvyklá už od dob Snowboarďáků, ale Issová mě taky překvapila. Nehledě na to, že si všichni tři odporují. Např.zmiňují popravu Milady Horákové, což je samozřejmě hrozné a slušný člověk by stranu, která tohle spáchala volit neměl. Ale kde byla Horáková v politickém spektru? Sociální demokratka! (Stejně jako TGM, Beneš a další). I když pochopitelně, prvorepubliková levice (resp.sociální demokracie) byla úplně jiná než současná-bohužel, tyhle časy se už asi nevrátí.
Dále např.již zmiňovaný Kundera, ve spotu to vyznívá, že musel uprchnout před zlými komunisty. Ale kdoví jak to všechno bylo. Že byl Kundera v začátcích zapálený komunista to ví každý. Samozřejmě se mohl změnit, ale co ta kauza, kterou objevil Respekt? Netvrdím, jak to bylo, netuším, ale pachuť zůstává, ale možná jsem zaujatá, protože sympatický mi holt není. Ale to už jsem mimo.
Nejvíc mě štve názor, že snad všichni levicově smýšlející lidé jsou komunisti popř.přívrženci Paroubka. Dokonce jsem se setkala i s názorem, že Horáková by dnes sociální demokratka nebyla, protože byla inteligentní (!). Omg, víte kolik existuje levicových intelektuálů (kteří nejsou bolševici?). Ano, na české politické scéně bohužel momentálně není lepší levicová varianta než KSČM a ČSSD, které rozhodně volit nebudu (a nepotřebovala jsem k tomu ani pubertální video). Ale co pravice? Momentálně tedy ODS, lidovci a TOP 09. Hm, ODS nás spasí? Topolánek je stejný tlučhuba jako Paroubek, Langer se schází s mafiány a Bém pere peníze v Opencard. Dál, lidovci-pánbíčkářští homofobové, nic pro mě. TOP 09-ušli by, ale na můj vkus příliš konzervativní a navíc nemám ráda Kamvítrtamplášť Kalouska.
Co je ale na tomto spotu nejsmutnější? Jak si pořád stěžujeme, že naše politická kultura je na hrozné úrovni. Přitom tohle není o nic lepší. A v invektivách a výpadech si nemají co vyčítat jak levičáci tak pravičáci. Každý stát mí politiky jaké si zaslouží. Dokud se budeme bavit přízemním humorem a libovat ve vulgaritě, pak se nedivme, že takoví budou i naši veřejní zástupci. 
Více na 
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/sadi-shanaah.php

www.denikreferendum.cz/clanek/3103-premluv-vnucku

A jen tak mimochodem, Jirko, přemluv tatínka a strýce ať už netunelují a nerozkrádají veřejný majetek...revue.idnes.cz/policie-stiha-otce-herce-jiriho-madla-ds3-/lidicky.asp

A abych nezapomněla na to hlavní, pokud ono video ještě někdo neviděl tak třeba tady www.tvspoty.cz/premluv-babu-dedu-issova-a-madl/

Zpět na hlavní stranu blogu