Darování spermatu a vajíček?

17. listopad 2007 | 21.18 |

Na jednom diskusním fóru kam chodím se rozproudila debata o tom, jestli je to to samý jako darovat něco jinýho (třeba krev) nebo jestli je to úplně jinačí, protože tím člověk daruje i svou genetickou informaci. Naprostá většina dívek prohlásila, že by jim vadilo, kdyby někde po světě běhalo dítě jejich přítele nebo "jejich" dítě (v případě darování vajíček).
To mně teda ne (aneb opět mé mužské názory :-D). Předpokládám, že přítel by to dítě ani jeho matku nikdy neuviděl, tak proč bych si s tím měla dělat starosti? Ba dokonce by ani nedošlo k pohlavnímu styku :-D Což mi taky přijde zvláštní-že tolik holek dokáže odpustit nevěru při které proběhl nějaký fyzický kontakt s cizí ženou, ale darování spermatu by snad vzaly hůř.
Co se týče mě, asi bych měla zvláštní pocit, že mám někde dítě, ale nebyla bych to já, kdo ho nosil 9 měsíců v břiše a porodil jej, pro mě by to vlastně bylo jen darování "nějakých buněk". A klidně bych vajíčka darovala, kdyby to nebyla tak složitá procedura :-/ (Grr, chlapi zase mají všecko jednodušší, těm stačí si ho ehm...vyhonit někde za zástěnou :-D). Kdyby mi vadilo, že jsem někomu koho nikdy neuvidím předala své geny tak by mi mohlo stejně tak vadit, že někomu cizímu bude v těle proudit moje krev (při darování krve) a tak to přece nikdo nebere :-)
Co mě dál zarazilo, že na mnohých klinikách požadují sperma od mužů s VŠ vzděláním. Docela vtipný, jako by jen VŠ byla jedinou zárukou inteligence :P Takže na některých klinikách by můj přítel ani darovat nemohl ptž není VŠ tak se přece nemůže riskovat, aby se pak narodily blbé děti :-D
Jelikož čím dál víc mužů je v dnešní době neplodných možná bude potřeba spermatu narůstat. Ženy pak budou moci chodit do spermobanek a vybírat si to nejlepší sperma-od mužů s VŠ, vysokých, svalnatých, prostě dokonalých. A svět bude plný dokonalých lidí, možná se už ani žádní neduživci, kteří stěží vystudují SŠ nebudou rodit! Svět ovládnou fyzicky dokonalí a nadprůměrně inteligentní lidé! Wau... :-/
Ne, to je samozřejmě nadsázka. Chápu, že když už žena nemá jinou možnost než přijmout sperma od někoho jiného než je její manžel tak si vybere to nejkvalitnější.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (16x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Darování spermatu a vajíček? mati 10. 12. 2007 - 12:23
RE: Darování spermatu a vajíček? tomík 01. 07. 2008 - 12:09