Ohlédnutí za volbami 2010

5. červen 2010 | 20.31 |

Tak už je to týden za námi. Dlouhá, předlouhá (jelikož původně se mělo volit už loni na podzim) kampaň skončila a po delší době se v Parlamentu vyměnily pozice, i když volební účast byla druhá nejnižší za všechny svobodné volby od roku 1990. Např.lidovci se do vlády nedostali po 91(!) letech. Po 4 letech odešli Zelení a místo nich se dostali TOP 09 a VV. Vyhrála ČSSD, ale je to Pyrrhovo vítězství, protože zdaleka nemá většinu a musí do opozice. To byla stručná rekapitulace a teď ke kritice :-D
Nevím, kde lidi přišli na to, že TOP 09 je nová strana. Schwarzenberg ani Kalousek, tedy její dvě hlavní tváře (btw, znáte z TOPky i někoho jiného?) žádní nováčci nejsou. Kalousek byl pro VV ještě během kampaně dinosaurem a teď už s ním jednají. Knížepán mi nevadí (navíc je tak bohatý, že si aspoň nemusí v politice nahrabávat :-D), ale "kam-vítr-tam-plášť" Kalouska fakt nemusím, navíc jsou TOP katolíci a na můj vkus moc konzervativní-takže ne. 
Další nová strana-VV. S velmi tajemným (a kdoví jestli čistým-divila bych se) pozadím. Nehledě na to, že hodně lidí je volilo jen proto, že John je ten sympaťák z televize. No, uvidíme, co se z nich vyklube, třeba budou fajn, ale mám k nim trochu skepsi.
Co mě však na letošních volbách opravdu znechutilo byla hysterická protilevicová kampaň, viz trapný Zelenkův klip s "elitou národa" Mádlem a Issovou o kterém jsem se již v této rubrice zmiňovala. Tak hloupý a trapný výpad proti starým lidem jsem fakt dlouho nezažila a člověk s (mírně) levicovými názory musí mít po letošku pocit, že je omezeným nesvéprávným nepřítelem státu. Mádl a Issová asi nikdy nedělali ve fabrice za pásem za mizerný peníz, když jim to tak kecá. O naprosté neúctě k seniorům ani nemluvě. Btw, narazila jsem na internetu na lidi, kteří svým prarodičům prohrabali volební lístky a v obálce nechali ty, co se líbily jim (!!!). Naivně jsem myslela, že facebookové skupiny typu Seber prarodičům občanku (popř.lístky) jsou jen hloupý vtip, ale někteří to asi vzali vážně. Ehm...nezavání to trochu tím proti čemu antilevičáci tak bojují...totalitou????
Ne, já osobně jsem samozřejmě nevolila ani ČSSD ani KSČM, ale z vyloženě pravicové vlády, kterou teď budeme mít taky nejsem nadšená. Ano, můj pohled je asi subjektivní a omezený, ale pravici mám spojenou se stranami pro "bohaté" lidi. Však už nám to začíná-třeba školné i na státních univerzitách. Symbolické školné, proč ne, pokud ty peníze půjdou tam kam mají a opravdu něco zlepší, ale opravdu je fér přehazovat dluhy státu na studenty a ještě je od dob studií zadlužovat a zatěžovat půjčkami na školné? Já myslím, že ne. Aby to nedopadlo tak, že "chudí" radši půjdou po střední pracovat a studovat budou jen "bohatí". A třeba i stylem jak na plzeňských právech-dej pár šlupek a za 2 týdny máš doktorát. 
Ale abych se jen nerozčilovala-volila jsem ČPS. Vyhozený hlas? No a? Radši budu volit malou stranu, která je mi sympatická než velkou, která je pro mě akorát menší zlo. I když jsem se setkala i s názory, že je to "banda anarchistů, feťáků, technařů a squatterů, kteří si založili stranu" :-D To by mě zajímalo, kde berou čas na ten fet a squatting, když je mezi nimi tolik vysokoškoláků a jejich předseda (byť má dredy, ó, jaká hrůza) je PhD. v informačních vědách a spolupracoval s řadou knihoven i amerických univerzit. Ostatně, ve švédském parlamentu už "piráti" jsou.
A na závěr-co mě potěšilo? Že i přesto kolik se toho o nich namluvilo se do vlády nedostali Dolfiho Sráči...tedy pardon, naši bílí bratři DSSS...

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ohlédnutí za volbami 2010 libor 11. 06. 2010 - 10:04