Nick Cave: A uzřela oslice anděla

3. květen 2010 | 22.05 |

Osudy Euchrida Eucrowa významně předurčovalo už to, že se narodil opilé matce (kterou mimojiné nazývá Její Píčenstvo) v rozbitém chevroletu a jeho prvorozené dvojče den po porodu zemřelo. Tak Euchrid vyrůstá ve špinavé chatrči s šílenou máti a podivínským otcem od kterého se naučí zálibě v kladení pastí a následném mučení chycených zvířat. Když po tragické smrti rodičů zůstane sám, vymyslí si vlastní království Psíhlavsko jehož poddané tvoří právě chycená zvířata.
Jelikož je Euchrid němý a divný, je odmalička trnem v oku místní křesťanské sekty ukulitů. I proto cítí tajnou náklonnost k prostitutce a narkomance Cosey Mo, která je stejný "vyvrhel" jak on. Krátce předtím než ji rozlícení ukulité zmrzačí k smrti porodí Cosey potají dítě a nechá jej přede dveřmi místního doktora. Děvčátko, které přineslo slunce oblasti několik let sužované trvalým deštěm je sektou prohlášeno za svaté. Když dívenka vyrůstá, Euchrid ji potají sleduje a ona dojde k závěru, že jeho znamení jsou znamení Ježíšova. Kruh se pomalu dramaticky uzavírá...
Tuto svéráznou, šílenou, nechutnou a přesto geniální knihu prošpikovanou biblickými odkazy, utrpením a krví napsal kultovní rocker Nick Cave během své divoké drogové závislosti při pobytu v Berlíně. Její fragmenty vznikaly i na táccích od piva. Cave je rovněž autorem dvou filmových scénářů, sbírek Fresh Cunt in a Can (Čerstvá kunda v plechovce), King Ink I a II a beletrie Smrt Zajdy Munroa.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nick Cave: A uzřela oslice anděla ravena 06. 05. 2010 - 19:55
RE: Nick Cave: A uzřela oslice anděla marieke 06. 05. 2010 - 22:59
RE: Nick Cave: A uzřela oslice anděla terinas 26. 12. 2010 - 19:43
RE(2x): Nick Cave: A uzřela oslice anděla marieke 27. 12. 2010 - 22:00