1.2.11 a Akce smog!!!

1. únor 2011 | 19.16 |

Jsem tu druhý den a už mi tečou nervy, klasika. Možná jste o tom už slyšeli. V Ostravě je nově zavedeno, že když hranice smogu v ovzduší přesáhne určité limity, tak doprava MHD bude zadarmo. Takže já si včera koupila čtvrtletník (byla jsem celý měsíc doma, tedy nevím, co se v O.zrovna děje) a ženská za přepážkou se vůbec neobtěžovala mě upozornit, že si ho zrovna kupovat nemusím. Dokonce se zeptala od kdy ho chci a když jsem řekla, že hned od toho dne, tak na to nic neřekla. A hle, přijdu s novým čtvrtletníkem na zastávku a ono se jezdí zadarmo!!! Dneska taky. Mohla jsem si ho koupit jindy-o to déle by vydržel. Takže jsem akorát přispěla na to, aby se zadarmo mohli ohřívat bezdomovci a socky ;-) Nehledě na to, že cena všech jízdenek (jednorázové, měsíční i čtvrtletní) samozřejmě stoupla!
Nesouhlasím s touto novinkou. Stejně mají všichni studenti a samozřejmě i spousta pracujících a důchodců dlouhodobé jízdenky, takže se jich to vůbec nedotkne a ještě za ně musí připlatit. Je to nefér. Za druhé, řekněte mi kolik lidí, kteří mají auto, začnou v dny, kdy je MHD zadarmo jezdit "sockou". Naprosté minimum, pokud vůbec někdo. A hlavně by se konečně měly přísně hlídat okolní továrny (hlavně Mittal), které jsou za smog odpovědné. Jak víte mám sociální smýšlení, ale co je moc to je moc, tohle je opravdu jen populismus. Na FB jsem navíc narazila na smutný, ale nepřekvapivý komentář, cituji: "Když poslouchám rozhovory rodinek na zastávkách, tak slyším "No aby ten smog vydržel i jak pojedeme zpátky, abychom nemuseli platit" nebo "To je super (!!!), že je smog, nemusíme kupovat jízdenku"...než "Fuj, zase to hnusné ovzduší co tady musíme všichni dýchat". Věřím, že lidi, kterým ovzduší vadí, by si mnohem raději zaplatili za jízdenku, než jezdit zadarmo a bez efektu! Pro šetřílky je motivace opačná, než je záměrem - čím víc budou topit plastovými lahvemi, tím častěji budou moci jezdit zadarmo." Inu, typicky český přístup. Ale že i pro samotné Ostraváky je lepší jezdit zadarmo, i když to znamená, že ovzduší je ještě horší než jindy, místo toho, aby vyjádřili protest proti těm, kteří jsou za toto ovzduší zodpovědní mi fakt přijde hloupé :-/ Více na 
tinyurl.com/6f3pzbq
A co jinak? Nic moc, první den školy a už stačilo :-D Rozvrh by mohl být horší, ale i lepší, úplně každý den na 8, v pondělí taky zase :-/ A stejně nás nepřišla ani půlka a zítra odpadá celé odpoledne, tak nevím, proč jsem tu vůbec jezdila, mohlo mě to napadnout. Těším se, ale že na přelomu března-dubna pojedeme do Prahy na 3 dny. Každý den budeme mít několik úseků a v jednotlivých úsecích budeme průvodcovat, tzn.že každý den jeden úsek. Já mám Betlémskou kapli, Klementinum, Petřín, pomník Jana Palacha, Strahovský klášter a kostel Nanebevzetí Panny Marie, myslím. Ha ha. Ještě, že budeme mezi sebou.
Taky jsem se rozhodla, že budu líp jíst, míň kouřit (zatím to jde, venku je na kouření moc kosa a teď mě navíc bolí hlava), víc se hýbat až budu moct, učit se sama německou gramatiku, protože ve škole je to o ničem, víc se věnovat angličtině, abych si některé věci osvěžila a mohla někoho doučovat a tak. Hlavně na to přestat kouřit je dobrá motivace, že se to bude od dubna zas zdražovat, brzo přijdou časy, kdy i startky budou stát stovku. No nic, leda balit nebo pašovat :-D
Jdu se osprchovat, jelikož je tu poloprázdno, protože na ostatních školách ještě nezačal semestr takže teče teplá voda i v tuto dobu ViteznikPěkný zbytek týdne přeji.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 1.2.11 a Akce smog!!! slanka 01. 02. 2011 - 20:28
RE: 1.2.11 a Akce smog!!! mixx 01. 02. 2011 - 22:16
RE(2x): 1.2.11 a Akce smog!!! slanka 02. 02. 2011 - 13:36
RE: 1.2.11 a Akce smog!!! libor 02. 02. 2011 - 13:22
RE: 1.2.11 a Akce smog!!! angel darkwood 11. 02. 2011 - 21:51