Dresden Dolls

27. prosinec 2007 | 13.16 |
Navzdory svému názvu, toto duo-Amanda Palmer (zpěv, piano) a Brian Viglione (bicí, kytara) pochází z amerického Bostonu. Mnoho lidí je přirovnává k White Stripes, ale DD jsou alternativnější a nezpívá v nich mužská polovina dua, ale ženská. Navíc jejich styl by se dal přirovnat k něčem velmi neobvyklému v dnešní hudební scéně, snad i naprosto ojedinělému. Jejich styl se nazývá punkový kabaret a DD jsou velmi ovlivněni kabaretní scénou předválečného Německa-bílý make-up, buřinky, pruhované punčocháče...
DD se setkali kolem roku 2001 v jednom klubu. Brian byl unešen Amandinou hrou na piano a navrhl jí, že založí kapelu. Pak se stali partnery i v osobním životě (doufám, že se nerozejdou, ještě by přestali hrát :-/ :-)
Neobvyklý název je inspirován bombardováním německých Drážďan za 2.svět.války a porcelánovými panenkami, které byly specifickým artiklem drážďanského předválečného průmyslu. Také svým názvem odkazují na knihu V. C. Andrewse "Flowers in the Attic" kde vystupovali blonďatí modroocí hrdinové, kterým se říkalo DD a stejnojmennou píseň od The Fall. Vlastně je jejich název rozdílem mezi bombardováním, destrukcí a panenkami, nevinností a křehkostí. Taková je i jejich hudba, někdy jemná a šeptavá a náhle křičící a divoká. Někdy zní jejich piano jako jemný sladký vánek a najednou jako dysharmonická bouře.
DD hráli např. se skupinami Nine Inch Nails, Panic! At The Disco a účastnili se slavného festivalu Lollapalooza. 2x byli i v Praze.
Více na: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dresden_Dolls
http://rockmag.cz/clanky/dresden-dolls-zivot-je-neni-kabaret/
A vřele doporučuju jejich ofic stránku www.dresdendolls.com je nádherně zpracovaná, fakt ji skoukněte, stojí to za to!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře