Sklepáci

14. únor 2011 | 20.00 |

Chytla mě nějaká nostalgická, když jsem o víkendu potkala J. a vzpomněla si, jak jsme je zbožňovali (a samozřejmě je stále zbožňuju) a scénu "Ahoj, kotě" z Kouře jsme přehrávali nazpaměť. Škoda, že přítel je nezná Shocked :-( Budu ho muset zasvětit :-)
Sklepácký humor miluju, jelikož jim není nic svaté (viz Česká soda, pořad, který několik let běžel v pozdních večerních hodinách na ČT2), ale přitom nejsou trapní jako estrádní baviči, ale naopak trefní a vtipní. Kromě divadla a scének mají Sklepáci i pár kultovních filmů (již zmiňovaný Kouř 
marieke.pise.cz/55151-kour.html či Pražskou pětku), své skeče prokládají písničkami, "fušují" i do estetického umění-členy jsou např.herec a architekt David Vávra či sochař a malíř Jaroslav Róna.
Divadlo Sklep vzniklo roku 1971 a založili jej David Vávra a Milan Šteindler, kterému bylo tehdy 14 let. Nejprve působili jen soukromě a pro přátele, první veřejná vystoupení začala v polovině 70.let. Přinesli velké oživení tehdejší divadelní scény a vystupují dodnes.
Dalšími členy jsou mj.herci Eva Holubová, Tomáš Hanák, Jiří Macháček, Jiří Fero Burda, režisér a producent Ondřej Trojan, výtvarník, designér, zpěvák a herec Aleš Najbrt, který za svou tvorbu získal mnohá ocenění, zpěvačka Monika Načeva (
marieke.pise.cz/109687-monika-naceva.html) a samozřejmě režisér Tomáš Vorel.

cs.wikipedia.org/wiki/Divadlo_Sklep

www.divadlosklep.cz/

 Několik srdečních záležitostí:
U Bible mě tak napadá, kdyby si takovou srandu dělali z Koránu. Zřejmě by je už někdo zavraždil a na naši zemi by byla uvalena klatba. Druhá část (je to trochu delší) je vedle v návrzích.

Tak v tomhle ze sebe Macháček vydal všechno, fantastický herecký výkon Praise

Písnička ze scénky Na brigádě, která rozhodně stojí za shlédnutí celá (na YT ji ale nemůžu najít :-( ) kde Sklepáci parodují budovatelské komunistické nadšení v 50.letech.

Moje nejoblíbenější groteska o tom, jak si Eva Holubová s Davidem Vávrou a dětmi vyšli na výlet na Karlštejn.

  

 Výběr z České sody.

Parodie na reklamy

  

Součástí České sody byly i lekce němčiny s Karlem a Egonem pod názvem Alles gute. Tuhle scénku jsem měla nejradši, i když je fakt dost drsná.

Taky klasika o dvou "ochráncích" přírody s moc hezkou písničkou.

A na závěr ještě jednou Macháček ve Strusce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře