Kajínek snad na Hrad?!

6. září 2010 | 12.18 |

Nedávno o něm psal Libor na svém blogu (eluin.blog.cz/1008/kajinek-je) a já s ním naprosto souhlasím. Když jsem však včera natrefila na FB skupinu Petice na Kajínkovu nevinu s popiskem Až nás bude 100 000 pošleme to prezidentovi, rozhodla jsem se pár slov napsat taky. (Momentálně je v této skupině přes 36 000 lidí! a co minutu přibývají po stovkách).
Fascinuje mě, kolik Čechů si je naprosto jistých, že tento pán je nevinný. V roce 1993, kdy se zločin odehrál jich podle mě spousta ani nebyla na světě (když se podívám na zmiňovanou FB stránku) natož aby byli přímo na místě obou nájemných vražd :-D Kdyby tento pán před pár lety neutekl z Mírova a nebyl o něm natočen film ze kterého teď všichni šílí a stávají se Kajínkovými dalšími fanoušky tak by to byl jen úplně obyčejný vězeň a recidivista jako stovky dalších. Nicméně útěk, novináři a film ho glorifikují. Když vidím, co má český národ za oblíbence tak se děsím případné přímé volby prezidenta.
Netvrdím, jestli je vinen nebo ne, takové souzení mi nepřísluší, stejně jako nepřísluší jeho obdivovatelům. Pokud jsou nějaké relevantní pochyby o spravedlnosti procesu tak ať jej obnoví, je mi to celkem šumák, ale prosím vás-Petice na Kajínkovu nevinu! Nazvěte to aspoň Petice na obnovení Kajínkova procesu, když už! Ale věřím tomu, že úctyhodný neposkvrněný atd.člověk se hned tak do vězení nedostane, protože ani nemá potřebu se pohybovat v podsvětí a riskovat, že mu přišijou nějaké vraždy-tedy myslím, že Kajínek rozhodně nebude čistý jako lilium. 
Je mi z národa českého smutno. Kdyby někdo točil filmy o vědcích a lékařích třeba...ale to by asi nebylo akční a pro masy tím pádem nudné. Dokud budeme mít všelijaké podivné existence ve vládě tak není divu, že stavíme na piedestal i podivné existence z podsvětí-vždyť i takový Krejčíř, Pitr a další uprchlíci před zákonem musí jednodušším lidem připadat jak romantičtí hrdinové, kteří obelstili justici. A třeba se dočkáme filmu o zavražděném velice kontroverzním podnikateli Františku Mrázkovi (kniha už existuje)-to by byl teprve akčňák!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Kajínek snad na Hrad?! yamato 06. 09. 2010 - 21:16
RE: Kajínek snad na Hrad?! veruce 07. 09. 2010 - 18:40
RE: Kajínek snad na Hrad?! spytihnev-vlidny 12. 09. 2010 - 16:43