Vegetariánské kuchařky

28. červenec 2010 | 22.43 |

Hana Procházková: Česká vegetariánská kuchařka (máme doma)
Tato vegetariánská kuchařka je výsledkem patnáctileté praxe vegetariánského vaření v českých podmínkách. Obsahuje 350 receptů. Nabízí jídla typicky česká, ovšem upravená vegetariánsky, např. různé omáčky s knedlíkem, ale i jídla z jiných zemí. Častou ingrediencí jsou sójové plátky, sójové kostky nebo sójový granulát. Místo majonéz je použitý dnes již dostupný výrobek sojanéza, který jídlo velmi odlehčí, ale chuťově ho nijak neošidí. Výbornou náhradou uzenin je vegetariánský výrobek Klaso v různých chuťových variantách. Nechte se těmito recepty inspirovat třeba k vlastní kulinářské tvorbě. 

Alexander Brehmen a kol.: Česká kuchařka bezmasá (máme doma)
Přes 1500 receptů-polévky, jídla ze zeleniny, brambor, hub, luštěnin a obilovin, ovocné kaše a nákypy, buchty, vdolky, koláče, dorty a další dezerty, saláty, nápoje, zavařování a konzervování. Součástí knihy jsou barevné fotografie.

Adirádža dása: Kršnova vegetariánská kuchařka
Tato kuchařka nám dává nahlédnout do úžasného umění védské kuchyně. Je to první kniha v českém jazyce, kde najdete všechny recepty vegetariánských lahůdek, pro které jsou oddaní Kršny známí po celém světě. 133 staroindických specialit. Na křídovém papíře s barevnými fotografiemi hotových jídel.

Kršnavalli déví dásí: 108 receptů od Góvindy (máme doma)
108 je v HK filozofii posvátné číslo. Knížka obsahuje podrobný úvod o prospěchu vege stravy z různých hledisek-jak zdravotního a duchovního tak i o zmenšení dopadu na přírodu a životní prostředí. Hovoří i o ekonomii a etice nejezení masa a postojů dalších náboženství. Součástí je i popis jak a proč správně obětovat bezmasé jídlo (prasádam) Kršnovi a citáty o vegetariánství. Recepty jsou především indické, ale zahrnují i různé zajímavosti jako domácí chléb, chipsy, cookies, vegeburger, pizzu, pomazánky, sladkosti, nápoje...Je zde barevná fotopříloha.

Taj-Ťün Hejzlarová: Originální čínská vegetariánská kuchařka
Jak napovídá název jedná se o vegetariánské recepty z čínské kuchyně. Další rozměry již tak bohatého vegetariánského jídelníčku. Kniha obsahuje 150 receptů, úryvek z ní zde: 
blog.norbou.com/2005/01/klasicka-cinska-vegetarianska-kucharka/

Další kuchařky:
www.vegetarian.cz/literatura/kucharky.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vegetariánské kuchařky spytihnev-vlidny 01. 08. 2010 - 18:09
RE: Vegetariánské kuchařky ja* 18. 01. 2011 - 21:26
RE(2x): Vegetariánské kuchařky marieke 19. 01. 2011 - 12:23