Do háje s celým Bruselem a naší vládou!

6. srpen 2010 | 12.40 |

Tak si dnes ráno (ehm...tedy dopoledne :-D) uvařím čaj, zakousnu se do makového rohlíku a zapnu net. Jelikož jako homepage mám nastavený seznam.cz, přelítnu nejprve zprávy na novinkách. Hned ta první mi hned podle názvu sebere chuť k snídani a nejprve zírám s otevřenou pusou, načež se zděšení změní ve vztek. O čem mluvím? Ano, o dalším (idiotském) nápadu slavné Evropské komise. Viz www.novinky.cz/domaci/207971-letni-prazdniny-chce-brusel-rozlozit-do-ctyr-mesicu.html "Například děti by měly 14 dní volno, pak by byla 14 dní škola, pak zase volno, čímž by se prodloužila sezóna. Zvýšil by se počet turistů, což by podpořilo ekonomiku," uvedl eurokomisař pro průmysl a podnikání Antonio Tajani. "Regiony by si mohly dvouměsíční prázdniny rozložit od června do konce září. Po vzoru jarních prázdnin, též klouzavých." Hm. Když si to představím v praxi napadají mě dvě věci. Zaprvé-jak by se děti asi navštěvovaly nebo společně jezdily na tábory či dovolené, kdyby jeden okres měl volno a druhý ne? Je přece spousta rodin, kde část rodiny bydlí dejme tomu v Plzni a část někde u hranic se Slovenskem. Chtěly by se na týden navštívit, jenže jedny děti by byly ve škole. Za druhé-dejme tomu, že nějaký okres má během léta 14 dní školu zrovna v době kdy jsou největší tropy. Zatímco děti jinde si hrají u bazénu, jiné děti se paří ve škole. A pak třeba budou mít volno zrovna když se ochladí a bude denně pršet. To by asi byly pěkně na nic prázdniny. A je mi upřímně u pr..., že někde to tak funguje. Mně dva měsíce v kuse přišly vždy naprosto ideální a tohle může schválit jen idiot, který už si na svou školní docházku nepamatuje (popř.euroidiot, kterému jsou zájmy obyčejných lidí někde). Rozdělení prázdnin na sezóny a regiony by prý posílily ekonomiku. (Stejně jako posílání lidí do důchodu v 70 letech-další výborný nápad made in Brusel). Mám skromný a jednoduchý návrh jak ekonomiku posílit-snížit pánům politikům platy, zrušit jim MHD zadarmo, vlastní auta zadarmo a dovolené zadarmo (nebo spíš z našich peněz). To by bylo mnohem spravedlivější a efektivnější než snížit slušným lidem mateřskou, zdražovat úplně všechno (samozřejmě to se dotýká jen nás obyčejných) nebo je posílat do důchodu v 70. (Btw, kdybych seděla v parlamentu, vymýšlela kraviny a brala za to nehorázné prachy tak jdu do penze klidně i v 90, o tom žádná ;-D). 
A ještě jedna dnešní zpráva aneb jak si naše vláda pro bohaté (ale to by bylo zas na další článek, i když svůj názor jsem v předchozím odstavci už naznačila) odporuje. Musí se šetřit a škrtat, vykřikují každý den. A ejhle! Armáda nakoupila pro vojáky solária a vířivky za 10 milionů: 
tinyurl.com/23ylqf6 Páni politici, dokud nebudete zvýhodňovat některé skupiny lidí před ostatními tak si ty svoje kecy o šetření a posilování ekonomiky zrušením 2měsíčních letních prázdnin strčte tam, kde slunce nesvítí!
Myslela jsem, že po zrušení Tuzemáku, rovných okurkách a dalších kravin přicházejících z Bruselu mě už nic nepřekvapí, ale stále se bohužel nestačím divit. Ještěže mluvčí ministerstva školství Šárka Svobodová uvedla:  "Tuto myšlenku nepodporujeme. Nechceme jakkoli měnit tradiční model. Ministerstvo zpracovalo analýzu, kde však jednoznačně převládaly argumenty proti. Například nutnost změny školského zákona, ovlivnilo by to organizaci přijímacího řízení do středních škol, rozkolísaly by se termíny pro přijímačky na VŠ." Tedy, pokud Brusel nehodlá ohrozit ničí národní suverenitu jak pořád hlásá, tak nás do ničeho nutit nebude-ale stejně jako v případě Lisabonské smlouvy budeme zase černá ovce celé slavné Evropské unie.

ne-eu
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Do háje s celým Bruselem a naší vládou! marieke 06. 08. 2010 - 13:44
RE(2x): Do háje s celým Bruselem a naší vládou! blackbeautiful 06. 08. 2010 - 15:37
RE: Do háje s celým Bruselem a naší vládou! svesticka®pismenkuje.cz 10. 08. 2010 - 11:55
RE: Do háje s celým Bruselem a naší vládou! slanka 12. 08. 2010 - 00:18
RE: Do háje s celým Bruselem a naší vládou! damn-girl 12. 10. 2010 - 20:03