LOUTKA (Dummy)

3. únor 2008 | 20.13 |

Am.hořká komedie, 2002. Hrají: Adrien Brody (Steven), Milla Jovovich (Fangora), Illeana Douglas (Heidi), Vera Farmiga (Lorena) a další. Režie: Greg Pritikin.

Hlavním hrdinou půvabného nezávislého snímku je roztomile ostýchavý mladík Steven (Adrien Brody), který sní o kariéře břichomluvce. Jeho rozpaky v komunikaci s okolím mu pomáhá překlenout loutka, kterou nosí všude s sebou a trénuje na ní břichomluvectví.
Zamiluje se do své poradkyně při nezaměstnanosti něžné a jemné Loreny, svobodné matky s krásnou dceruškou, která ho ale odmítá (kdysi zažila velkou tragédii ve vztahu). Zato Stevenova nejlepší kamarádka Fangora (skvělá Milla Jovovich) je přesným Loreniným opakem, nespoutaná a nekonveční, hraje v punkové kapele, ale jsou neúspěšní a tak se na radu Stevenovy sestry Heidi rozhodne zpívat v jazyce jiddiš (btw jedna z nejlepších scén).
Další zajímavé postavy snímku jsou Stevenova sestra, nevyrovnaná organizátorka svateb, kterou pronásleduje psychopatický nápadník, jejich praštěná maminka a tatínek-kutil.
Snímek vypráví s nadhledem o životě jedné takové normální americké rodinky, je vtipný, ale i smutný, ptž zobrazuje nespokojenost mladých lidí, kteří mají pocit, že ještě nic nedokázali a to je deprimuje.

dummy cb.jpg

dummy milla.jpg

Dummy-photo_05_

Více na

http://www.csfd.cz/film/17402-loutka-dummy/

http://www.imdb.com/title/tt0246592/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře