The Birthday Massacre

29. červenec 2010 | 23.18 |

bm1TBM je kapela z kanadského Toronta kombinující prvky poprocku, synthrocku a darkwave. Vznikla roku 1999 v Ontariu nejprve pod názvem Imagica podle románu Clivea Barkera.  Původní sestavu tvořili přátelé z dětství-Rainbow (kytary a programování) a Michael Falcore (kytary), kteří se na univerzitě seznámili s Chibi (zpěv) a Aslanem (basa). O rok později se k nim přidal klávesák Dank. Současnou sestavu tvoří zpěvačka Chibi, Rainbow a Falcore a Rhim (bicí), Owen (klávesy) a O.E. (basa).
Na svém prvním koncertu v roce 2000 kapela natočila první sedmipísňové demo obsahující první nahranou verzi songu The Birthday Massacre a toto jméno nakonec přejala celá kapela o rok později. Do roku 2007 natočili alba Nothing & Nowhere (limitovaná edice) a Violet (EP). Průlomovým se stalo album Walking With Strangers (2007). Demoverze některých songů se objevily na serverech Vampire Freaks a MySpace. V severní Americe se album umístilo v první desítce hitparády Billboard Top Heatseekers a vyšlo i v Evropě a VB.
Během turné po Evropě a vystoupení v Hamburku kapela natočila live CD Show and Tell. V roce 2009 vyšlo EP Looking Glass obsahující video a remixy prestižních elektronických umělců. Letos v  září by mělo vyjít nejnovější album Pins and Needles.

tbm2

tbm3

tbm4

N257285-50de3

Red Stars: www.youtube.com/watch

Goodnight: www.youtube.com/watch

Lover´s End (live): www.youtube.com/watch

Nevermind (ofic video): www.youtube.com/watch

Kill the Lights: www.youtube.com/watch

www.thebirthdaymassacre.com/home.html

www.myspace.com/thebirthdaymassacre

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře