2+1 V.část

5. únor 2008 | 23.50 |
› 

Co když nebude mít vůli udržet jejich divoký, ale zároveň křehký vztah? S příchodem podzimu vždycky ztrácel o všechno zájem, protože ho štvaly deštivé nudné dny. Každý jeho letní románek i s létem skončil. Ale tohle bylo víc než jen letní románek. Po tom všem, co mu svěřila mu byla najednou mnohem bližší než ty spousty holek před ní. Jenže být si s někým tak blízký to vyžadovalo i zodpovědnost. Luky však neměl náladu na jakoukoli zodpovědnost a budování vztahu.

Nela byla příliš hrdá na to aby se s ním loučila v slzách když on tourbusem odjížděl domů zatímco ona zůstávala v Praze na hotelu a čekala na příjezd rodičů, které sem pozvala na výlet. Dali si akorát krátkou nemastnou neslanou pusu.

"Ozvu se ti," řekl stručně. "Slibuju."

"Sliby chyby," pokrčila rameny. Teprve když se loučila s Martym vhrkly jí slzy do očí, to už Luky seděl v autobuse.

"Nezapomene na tebe, věř mi," uklidňoval ji Marty mile. "Mám ho prokouknutého líp než ty."

"Bral mě jenom jako hračku do postele. Jinak by se ke mně tak nechoval."

"Tak jsi mu neměla dovolit aby tě bral jako hračku." Když spatřil její roztrpčený výraz, rozesmál se. "Vím, že jsi mu učarovala. Proto se stáhl do sebe. Už je prostě takovej, ale ty ho z toho dostaneš. Hodíte se k sobě."

"Učarovala?" usmála se pochybovačně.

"No jasně, takhle působíš na každého. I na mě, samozřejmě." Vtiskl jí do ruky prstýnek. "Nech si to ode mě na památku."

"Marty, neblázni, tos přece nemusel. Je nádhernej."

"To je fajn, že se ti líbí. Aspoň nikdy nezapomeneš, že tě mám rád. Jsi super holka. Můžu ti o prázdninách ještě zavolat?"

"Hlupáčku. Budu ráda. Ale teď už běž nebo ti ujedou."

Než odešel za ostatními ještě jednou jí připomenul: "Luky se ti ozve.

Vím to."

Ano, ozval se. Sem tam jí poslal krátkou nicneříkající SMS. Byla velmi zklamaná. Všechno to, co prožili pro něj nic neznamenalo. Jeho sladká slova, jeho doteky, jeho objetí a polibky,...byl to jen románek. Dostal co chtěl a teď už jistě loví jinou kořist. Tolikrát před usnutím plakala ačkoli se slzám bránila. Cítila smutek a osamění a to ji štvalo tím víc, že už nikdy tohle kvůli žádnýmu blbýmu klukovi prožívat nechtěla. Jenže city byly silnější než ona. Už docela známá, docela úspěšná a přitom nešťastná zpěvačka, myslela si hořce. To jsem se dopracovala.

Marty byl rozhodně mnohem spolehlivější. Zavolal jí už několikrát a dokonce spolu zašli na zmrzlinu když se Nela vrátila z Prahy.Luky prý byl zrovna u příbuzných. "Myslíš, že už měl další holky?" Věděla, že by se neměla tak hloupě vyptávat, ale měla k Martymu důvěru.

"Jasně, že ne," odvětil klidně. "Má plnou hlavu tebe."

"Ani bych neřekla."

"Chápej, nechce tě bombardovat telefonáty a SMSkami i když by rád. Ale jemu prostě takové věci nedocházejí, je přesvědčený, že pokud bude k holce odtažitý, bude to lepší. Říká tomu hrdost, ale já myslím, že je to blbost."

"Ke mně se tak přece chovat nemusí. Byli jsme si hodně blízcí."

"Já vím. A to jej právě zaskočilo. Neboj, z hlavy tě jen tak nedostane."

"Ty jsi fakt kámoš, Marty. Proč není víc kluků tak milých jak ty?"

"Neblbni, nejsem žádný ideál." Pak už se bavili jen o knihách, které četli a filmech, které viděli, což taky bylo téma, které s Martym nikdy neprobírala. Ten totiž čtení nesnášel a v televizi se díval jen na sport a horory. Nela si s úsměvem uvědomila, že kdyby neznala Lukyho tak Marty by byl přesně takový partner jakého by si přála. Jenže její city zahořely k tomu hajzlíkovi, který...který jí zavolal až někdy v půlce srpna.

"Nazdar," řekla odměřeně když přijala hovor. Pak to nechala na něm jen ať jí všechno pěkně vysvětlí. Jako každá holka i Nela dokázala pěkně dlouho trucovitě mlčet.

"Ahoj, holčičko," řekl tiše a jí se rozbušilo srdce. "Chtěl jsem se jen zeptat, co děláš poslední týden prázdnin."

"Jsme domluvení s Vláďou, že vyrazíme na čundr," odpověděla. Její baskytarista jako jediný z Greedy netrávil zbytek léta s nějakou svou přítelkyní a tak se dohodli, že někam vypadnou.

"To je blbý. Takže to budu muset zrušit."

"Co?" zeptala se proti své vůli zvědavě.

"Na tom nezáleží když stejně nemůžeš."

"Krucinál, baví tě to hrát si se mnou pořád jak kočka s myší? Dej mi pokoj!" Mrskla mobilem na druhý konec pokoje a třásla se vzteky. Co si o sobě myslí, blbeček?! Že s ním pojede na konec světa když on si pískne? Tak to se měl ozvat dřív. Vůbec mě nezajímá, co vlastně chtěl, ujišťovala se. Jsem domluvená s Vláďou. Luky se pro mě za mě nemusí už nikdy objevit ani zavolat.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 2+1 V.část mati 06. 02. 2008 - 18:20
RE(2x): 2+1 V.část marieke 06. 02. 2008 - 19:51
RE: 2+1 V.část mati 06. 02. 2008 - 21:07