ŠEPTEJ

22. únor 2008 | 15.26 |

Čes.film, 1996. Hrají: Tatiana Vilhelmová (Anna), Jan P. Muchow (Filip), Jan Čechtický (Speedy), Martin Myšička (Kytka), Kateřina Winterová (Irma) a další. Režie: David Ondříček.

Ačkoli prvotina Davida Ondříčka není tak známá jako jeho následující a veleúspěšní Samotáři, patří k mým nej filmům.
Studentka Anna utíká z domova a po cestě si stopne roztomile praštěného Speedyho, který ji zaveze do Prahy a seznámí se svým kamarádem Filipem. Anna se k nim nastěhuje do bytu, kromě nich tu ještě bydlí Filipův partner-homosexuální prostitut Kytka a mlčenlivá Irma trpící depresí.
Anna nejprve svým novým známým nerozumí, je úplně jiná než oni a stále ji něčím překvapují. Navíc hysterický Kytka ji nesnáší a žárlí na ni, má pocit, že Filipa přitahuje a bojí se, že ho ztratí.
Příběh se odehrává především v tlukoucí atmosféře noční Prahy-v klubech, různých bytech, na Hlavním nádraží, v parku...Dřív jsem jakožto znuděný vesánek u tohoto filmu slintala a snila, že si někdy taky najdu takové praštěné kamarády a budu si s nimi užívat života ve velkoměstě :-) Kromě atmosféry filmu je skvělá hudba, která jej doprovází a kterou složili Jan P. Muchow a kapela Colorfactory.
Btw, Muchow je i v roli homosexuála naprosto šukézní

Septej

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře