Ve zkratce

3. listopad 2010 | 22.00 |

Jen stručně k pár tématům, která mě naposledy zaujala:
Státní maturity-Tak si nám studenti vyzkoušeli generálku ke státním maturitám. Třetina jich neuspěla, z toho 48% nezvládlo ani lehčí verzi matematiky. Doufám, že mé dítě nebude na matiku blbé po mně a nebude z ní muset maturovat, jinak by mohlo rovnou na učňák :-/ Známá, která je teď ve 3.ročníku OA mi říkala, že si musí vybrat např.ze ZSV a informatiky. ZSV měli jen 2 roky a navíc se maturity z tohoto předmětu dělaly vždycky jen na gymnáziích, pokud se nepletu. Taky jsem studovala obchodku (byť na SOŠ a ne na OA) a vím, že takové předměty měly jen malý prostor. Prostě nechápu, jak můžou mít lidi z gymnázií, průmyslovek nebo obchodek stejné zkoušky! Pěkný článek je o tom tady: 
www.piratskenoviny.cz/ viz Bajka o triatlonu. Btw, proč si ty maturity nevyzkouší i páni politici, když je tak vehementně i přes velké protesty studentů a učitelů prosazují? Fakt by mě zajímalo, jak by dopadli. Asi bídně, pokud jsou zvyklí "studovat" stylem jako na plzeňských právech.

Konopí-Finanční poradce z Uherského Hradiště pěstoval doma různé druhy konopí. Několik rostlin mu ukradli zloději a když je přistihli policisté v autě plném trávy, vše prasklo. Finančnímu poradci teď samozřejmě hrozí vyšší trest než zlodějům, ale to je v našem Absurdistánu normální. Velice mě ale pobavil rozhovor s UH kriminalistou panem Ďibďákem (na ČRo Brno v pořadu Otázky a odpovědi), zejména tato pasáž: "Pěstoval, snažil se vyšlechtit a pěstoval druhy konopí, které působily svým způsobem do vesela. Další druhy konopí, které uklidňovaly, až abnormálně uklidňovaly. U toho druhu konopí s tím pocitem radosti, vesela, to bylo konopí, kde nebylo patrné, že člověk užil tady tu látku, protože když užijete konopí seté, respektive jeho následky, tak ten úsměv je takový strnulý. Člověk to pozná, tady u toho to znát nebylo. Člověk se tváří se přirozeně, usmívá se přirozeně, není patrné, že je uživatelem tady té látky. Je návykovější vzhledem k tomu, že má podstatně vyšší obsah THC. Po dvou až třech užitích může vzniknout závislost." Nejenže se pan kriminalista vyjadřuje šíleně neprofesionálně, myslím i volbou slov, co to znamená "působit svým způsobem dovesela"? ale hlavně bych prosím, prosím, chtěla vidět někoho, kdo se stal po třech jointech (nebo myslel tazích? :-))) závislý Dogeyes
Ohledně THC panují šílené bludy, ale to by bylo na další článek. Každopádně mi nikdo nenamluví, že marihuana je nebezpečnější než alkohol (viděli jste někdy člověka, co by si zahulil a pak byl agresivní a někoho znásilnil?), i když samozřejmě ten týpek, co jsem dnes četla, že se zhulil, jel autem bez řidičáku a srazil dvě holky je debil. A co se týče konopí pro léčebné účely tak je poněkud mimo představovat si postarší paní s artritidou nebo člověka v pokročilém stádiu rakoviny jak si balí jointa, ono to totiž není o hulení, ale na masti, čaje a tinktury!
Ale demagogie pana kriminalisty mě nepřekvapuje, když žijeme ve státě s chlastací kulturou.

Lidská blbost-V(d)ěčné téma. Fascinující je to sledovat na FB. Dneska mi na chat přišel nějaký odkaz od spolužáka (zrovna psal do statusu ať na to neklikáme, že mu to odesílá samo) tak mě napadlo, jestli to není od toho jak ti lidi furt klikají na Dej to se mi líbí, pošli to všem přátelům a sdílej na Zeď a uvidíš stupidní video (kamarádka to ze zvědavosti zkoušela a říkala, že samozřejmě žádné video nebo obrázek, ale nabízelo jí to placený IQ test...to vlastně od těch tvůrců sedí :-D ). Stejně je divné, že k smysluplným a zajímavým věcem se nepřidá nebo je nesdílí nikdo, ale na Za toto vystoupení půjde muž z Talentmanie do vězení!!!! narážím 20x denně :-/ Např.moje kamarádka mi poslala dotazník na téma Napiš 15 spisovatelů, kteří tě nejvíce ovlivnili a označ dalších 15 dalších lidí. Téměř nikdo nereagoval. Možná měla kamarádka za účast v dotazníku slíbit iPhone, každý den slosování mezi členy této skupiny!
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ve zkratce veruce 04. 11. 2010 - 21:19
RE: Ve zkratce host 05. 11. 2010 - 13:28
RE: Ve zkratce zdenekb 15. 11. 2010 - 17:07