ŽIVOT BRIANA (Life of Brian)

19. březen 2008 | 09.47 |

Brit.komedie, 1979. Hrají: Graham Chapman (Brian), Michael Palin (Pilát), Terry Jones (Brianova matka), Sue Jones-Davies (Judith) a další. Režie: Terry Jones.

Kdo zná slavnou partu komiků Monty Python jistě ví, že jim není nic svaté a utahují si úplně ze všeho. To potvrdili i ve svém druhém filmu (první byl Monty Python and the Holy Grail-Svatý grál), kde si vzali na paškál Ježíšovu dobu a víru v Mesiáše čímž rozčílili církev po celém světě.
Hlavním hrdinou je židovský mladík Brian, který se narodí ve stejný den a ve stejném městě jako Ježíš Kristus a dokonce ho přijdou uctít popletení Tři králové. Když dospěje lidé ho považují za Spasitele a pronásledují ho všude kam se hne. To ho však nezachrání před zlobou Římanů, kteří tehdy Jeruzalém ovládali. Mají na něj spadeno ptž se přidal k Lidové frontě Judeje (židovská organizace, která proti Římanům bojovala) a dělal výtržnosti.
Ve filmu je spousta úžasných gagů a postaviček, např. Pilátův úchvatný přízvuk, Brianova rázná matka (kterou hraje muž :-D), parodická scénka s kamenováním hříšníků, kterého se nesmí účastnit ženy :-D a nechybí ani milostná aférka-mezi Brianem a židovskou radikálkou Judith.
Zajímavosti: 6 lidí hrálo 40 postav. Film financoval George Harrison když firma EMI od projektu ustoupila. Chtěl prý prostě vidět další MP film. Proti filmu se konaly velké protesty všech možných odvětví církví, o čemž MP vtipkovali, že se filmu povedlo je přivést všechny dohromady po 2000 letech.
Co víc k tomuto filmu dodat? Snad jen, že jsem se nahlas chlámala od začátku do konce.

http://www.youtube.com/watch?v=Erthun0Pauc&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=zPGb4STRfKw

http://www.montypython.cz/

life_of_brian_x

life_of_brian_r

bfbrian112.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: ŽIVOT BRIANA (Life of Brian) jerry* 20. 03. 2008 - 22:14