Jak na občanech co nejvíc vyrýžovat?

26. říjen 2010 | 17.00 |

UPOZORNĚNÍ! CELÝ TENTO ČLÁNEK, VČETNĚ MÝCH NÁVRHŮ NA ODDLUŽENÍ STÁTU JE SAMOZŘEJMĚ JEDNA VELKÁ IRONIE!

Jednoho dne, zvláště poté, co propukla krize v Řecku si naši svědomití a nesobečtí politici uvědomili, že bychom měli všichni okamžitě začít šetřit ať nedopadneme stejně jako Řekové a oddlužit náš stát. Proto si snížili platy, ukončili pracovní poměr s nepotřebnými úředníky a rozhodli se, že i zalévání kytek a lepení billboardů by mělo být trochu levnější než několik milionů korun. Audiny vyměnili za MHD, které si samozřejmě také platí. Poslední kdo se dopustil faux pass, byl Radek John, který letěl vrtulníkem z Prahy do Ostravy-ale on chudák nevěděl, že teď se přece šetří. Dále plánují zvýšit jednu ze sazeb DPH z 10 na 17% (tohle si teda zrovna nevymýšlím), byť s menšími platy. Ale bylo by nefér, kdyby museli šetřit jen pánové a dámy v Parlamentu, co kdyby kvůli tomu časem skončili pod mostem a nenakrmili děti? Proto se škrty samozřejmě týkají i běžných lidí. Ale ekonomika stále pokulhává, kvůli takovým nepříjemnostem jako dvouměsíční letní prázdniny v kuse, mnoho státních svátků, rodiče na rodičovské dovolené atd.
Takže mám návrh! Vysokoškoláky máme vyřešené-vypadá to, že všechny školy, tedy i státní, budou placené a teď navrhli i platit 6000 za pouhý zápis (
tinyurl.com/38qcuqg). Ale proč by měli ti mladší žít v podstatě zadarmo a ještě parazitovat na svých rodičích, kteří jsou ve většině případů na mateřskou dovolenou?! Mnohem lepší by bylo, kdyby se děti už od několika měsíců dávaly do jeslí (samozřejmě soukromých), aby rodiče mohli co nejdříve opět do pracovního procesu. Tím pádem se nebudou rozčilovat za to, že se zrušilo porodné a snížila mateřská a z peněz navíc ještě mohou odvádět pravidelný poplatek za to, že vůbec nějaké dítě nebo děti mají (třeba tak, jak se ročně platí za psa). Po jeslích, školkách a vysokých školách by se mohlo zavést školné i na základkách a středních. Takových 30 000 za rok nikoho nezabije, protože pokud jsou rodiče "zdechlí" odstěhovat se z kraje, kde je nezaměstnanost (i s takovým názorem jsem se kdysi setkala) popř.sami nevystudovali žádnou prestižní drahou školu a nemají dobrou práci tak si mohou na děti vzít výhodnou půjčku. Tu pak samozřejmě děti splatí až budou samy vydělávat a jelikož do důchodu se bude chodit v 80, budou mít na to spoustu času!


Připadá vám tento článek přehnaný? Mně už bohužel ani ne. Viz odkaz, který se v něm objevil a jedna zpráva, kterou jsem četla o víkendu-zde:
www.novinky.cz/domaci/214872-z-obcanek-zmizi-data-lide-si-je-pak-budou-muset-koupit.html Další geniální nápad, jak z lidí vyrýžovat peníze. Pokud to správně chápu, tak z OP zmizí prakticky všechna data a informace. Ale jelikož některé úřady nebo třeba ty nemocnice budou mít právo je po vás požadovat, vy si ta data budete muset zvlášť dokoupit. Že to zní šíleně? Asi tak, co jsem napsala výše...a přece o tom uvažují, stejně jako o zrušení 2měsíčních letních prázdnin atd. K pláči.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jak na občanech co nejvíc vyrýžovat? editt 26. 10. 2010 - 19:51
RE: Jak na občanech co nejvíc vyrýžovat? hana* 21. 12. 2010 - 13:38