Ervín Hrych:Velká kniha magie a čarování

12. září 2010 | 19.50 |

3708417PhDr. E.H. se narodil 23.května 1929 ve Vrksmani u Chomutova. Je českým literárním vědcem, spisovatelem literatury faktu, humoristou a překladatelem z AJ a FJ. Studoval v letech 1948-1953 obor literární věda - čeština na FF UK. V 50.letech působil jako literární kritik v redakci Mladé Fronty a v 60. pracoval v zahraničním oddělení Svazu čs.spisovatelů a v zahraničním odboru Ministerstva kultury a informací. V  70. a 80. byl zaměstnán jako korektor v tiskárně Mír v Praze a měl omezenu možnost publikovat. Roku 1990 byl tiskovým mluvčím Ministerstva kultury, 1990-95 působil jako redaktor v Československém, později Českém rozhlasu.
Kromě Velké knihy magie a čarování i dalších Velkých knih (evropských panovníků, vojevůdců, bitev a zbraní, bohů a bájných hrdinů, vládců starověku, historických otazníků nebo světového humoru) a jiných publikací.
Ve své encyklopedii magie, kouzel a čarování se zmiňuje o magii od počátku historie do současnosti, tajemství pyramid, magických obřadech, věštění a předpovídání budoucnosti, magii starých Keltů, Germánů, Slovanů a dalších národů, alchymii, astrologii, kabale, satanismu, spiritismu, lykantropii, magii kamenů a rostlin, numerologii, woodoo, wicce atd. Kniha je doplněna množstvím obrázků, tabulek, symbolů, diagramů nebo anagramů.
Na knize se mi líbilo, že to není jen suchopárný výklad, ale je i humorná a autor je v jistých ohledech i skeptický a ironický, takže může přijít zajímavá i těm, kteří nadpřirozeným věcem nevěří úplně, ale zajímají se o ně. Mínus za mnohé překlepy-text by zasloužil lepší revizi než jej poslali do obchodů.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře