13.2.11

13. únor 2011 | 22.37 |

Celebrity-Image-Marlene-DietriPo trochu náročném víkendu zase na koleji. V pátek jsem byla poprvé na srazu naší třídy ze ZŠ-tj.po skoro 10 letech, příští rok to bude 10 let, co jsme vyšli devítku...fuj, to je strašné jak to letí. Nakonec to nebylo tak zlé, jak jsem se obávala (hodně lidí jsem tam nemusela a oni mě), ale přece jen je to už dávno, takže jsem kvalitně popila a dobře pokecala, přišla jsem o půl 4, ještě jsem cestou domů potkala kamaráda a dala si jedno dvě s ním...spolužák, co se mi vždycky líbil a myslím, že jsem mu kdysi napsala dopis ve stylu "Chceš se mnou chodit? Zakroužkuj ano-ne" :-DDD teď vypadá jako Jake Gyllenhaal Shocked  Akorát v sobotu mi bylo tak špatně, kladiva v hlavě a tak, znáte to, že jsem ani nedojela za přítelem. Ale udělala jsem i něco do školy (teď zrovna máme v AJ téma Evropská unie, ble) a nějaká cvičení na Výuce jazyků na Lide.cz. Procvičuju si tam NJ a AJ, sice je tam minimum gramatiky a zaměřeno hlavně na testy, ale je to fajn program, hlavně poslechy jsou dobře udělané a užitečné :-) NJ si dělám od úplných začátečníků a jakou úroveň mi doporučil rozřazovací test v AJ to sem radši nebudu psát (měla jsem bordel v časech), ale aspoň si všechno pěkně zopáknu, potřebuju si osvěžit gramatiku, ve škole tomu moc nedáme a pak bych chtěla konečně začít s doučováním. Jinak už mám vybrané prezentace, které budu dělat letošní semestr-do NJ Barcelonu, do AJ nejslavnější gotické katedrály (můj vlastní výběr) a do dějin kultury katedrálu v Chartres (taky můj vlastní výběr, navíc jsem už o ní psala článek tady, takže to bude pohodka).

A na přelomu března a dubna konečně Praha, yahoo! Teď už to musí vyjít, jedeme se školou a každý den budeme provádět i některé úseky, tak se můžete přijít podívat :-DDD Moc ráda bych viděla své oblíbené pražské bloggery, ale už mám domluvených víc věcí a volná budu až tak od 6, 7 večer (jsme tam na dvě noci), takže to asi bohužel zas jindy :-(
Jinak se těším na tento týden, jelikož končíme už ve středu ;-D zítra valentýnská chodbovica s holkama z kolejíve čtvrtek na oběd k babičce a dědovi a o víkendu konečně s přítelem, v pátek máme půl roku Shocked
Akorát to kouření mě štve, slibovala jsem si jak to bude omezovat a nic moc mi to nejde-přes týden se vcelku držím, třeba ve škole si dám už jen jednu (dřív každá přestávka), ale o víkendech žádná změna. Asi se fakt musí přestat úplně naráz, ale na to se nějak necítím nebo já nevím :-( Ale teď čtu úžasnou knížku od Louise L.

Hay, jmenuje se Miluj svůj život a je velice inspirativní a strašně ji potřebuju, teď ji mám jen z knihovny, ale musím si ji koupit (za peníze, co ušetřím za cigarety? ;-), protože tohle se hodí mít vždycky po ruce. Jsem šokovaná tím, jak to dokonale všechno sedí a zapadá do sebe. Až ji dočtu tak o ní určitě napíšu víc. Ještě k těm cigaretám-v USA hodlají vyhazovat, popř.nepřijímat zdravotníky, kteří kouří s tím, že se jim bude kontrolovat moč a cigareta je považována za ilegální drogu. Ne, že bych souhlasila s kouřením na pracovišti a hlavně v nemocnicích to asi není správné, ale to si ti lidi nemůžou pak zakouřit ani doma? Vždyť ne každý kuřák hulí v práci jednu za druhou, mnozí si zapálí doma nebo někde o víkendu, ale i tak jim to zůstane v moči, takže pak nemusí dostat práci? To mi přijde stejně ujeté jako teď (taky v USA) vyhodili tu mladou učitelku, že měla na FB fotky, kde má pivo a víno. Hroznej fašišmus, proto chci pracovat z domu a být svým vlastním šéfem, pokud nepřišla ožralá do školy tak co jim je, kurva, do toho, co člověk dělá ve svém volném čase (a to ona myslím byla dokonce na dovolené-to tam má opravovat písemky)? Nebo bych si na FB nepřidávala kolegy a nadřízené, ale stejně jednou přijde doba, kdy vás budou moct vyrazit za to, že si je odmítnete přidat na FB a oni vás tak nebudou moct stalkovat. A ilegální droga? Dokud se to prodává normálně a je to dostupné a jdou z toho příjmy do státního rozpočtu, tak to není ilegální stejně jako chlast-pokud teda někdo bude kontrolovat lidi i na přítomnost chlastu v moči tak prosím.
Ještě vám musím napsat, co mi napsala jistá paní na FB, to jsem šla do kolen (ale bohužel je to paní Bushka Bryndová, kterou jsem několikrát tady zmiňovala jako aktivistku za legalizaci marihuany-ale asi je v přechodu a na to zřejmě ani konopí nepomáhá...přitom nikdy jsem s ní žádný konflikt neměla a s většinou jejích názorů jsem souhlasila)-no, napsala jsem jí pod odkaz o tom, že Mubarak odstupuje, že se obávám, aby se tam k moci nedostali islámští fundamentalisté a jako příklad země, kde se to už stalo jsem uvedla Írán a film Persepolis (aby si nemyslela, že čtu jen nějaký český bulvár jak mi naznačila) a nakonec mi bylo řečeno, že se mám radši zajímat o módu než o politiku (jsem typická módní barbínka, že jo? ;-), že ji uráží diskutovat s někým tak strašně neinteligentním a završila to hláškou, že jsem pravicový blb RoflnikAsi bych měla mít krizi identity, neb podle většiny jiných lidí z internetu (kteří mě taky samozřejmě vůbec neznají) jsem zas levičácká fetka, tak si vyber :-( :-D Paní zřejmě nikdy na mém FB profilu nebyla a mohla soudit leda z ikonky, kde teď mám obrázek od Antify s nápisem Odpor proti bolševismu je součást boje za svobodu...nemám ráda jak konzervativní pravičáky tak rudé bolševiky, no a? Ledaže by sama byla komunistka a můj obrázek ji urazil...každopádně lidé, co vás začnou urážet kvůli ničemu (napsala jsem jen bojím se islámského fundamentalismu, který by se mohl dostat k moci v Egyptě, tečka) jsou fakt smutní...a zvlášť když nemají na práci nic jiného než dávat na FB 100 odkazů za den a kvokat pod nimi...taky už z mých přátel letěla, stejně jako z přátel mého "neoliberálního" přítele (její slova), kterého taky urážela.
Ach, ta pestrost internetového světa :-P
Končím nebo mi upadnou ruce...pěkný nový týden všem!

Když jsem se dnes rozepsala o tom kouření tak na obrázku je Marlene Dietrich (nalezeno na googlu).
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: 13.2.11 slanka 14. 02. 2011 - 15:29
RE: 13.2.11 mixx 14. 02. 2011 - 20:27
RE: 13.2.11 imperatrice 16. 02. 2011 - 22:41